Kenteken check H-233-NG

APK geldig tot jul 2026 - 6+ eigenaars - 166.666 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-045763
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
H-233-NG
Merk
BMW
BMW logo
Modeltype
340i Touring
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-233-NG: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
BMW 340i Touring 2017

Betrouwbaarheid BMW 340i Touring (2017) – Kenteken H-233-NG

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud BMW 340i Touring (2017) – Kenteken H-233-NG

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud BMW 340i Touring (2017) – Kenteken H-233-NG

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
59

Veiligheid BMW 340i Touring (2017) – Kenteken H-233-NG

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
95

Prestaties BMW 340i Touring (2017) – Kenteken H-233-NG

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
77

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 27.000 - € 32.000
Catalogusprijs
€ 77.618
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
90 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
B58B30A
Soortgelijke auto's in NL
4 voertuigen
Aantal keren bekeken
633 keer

Expert Analyse & Conclusies

Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 340i Touring geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1690 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 228 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 252 / kwartaal
Zeeland ca. € 245 / kwartaal
Utrecht ca. € 240 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 235 / kwartaal
Gelderland ca. € 247 / kwartaal
Limburg ca. € 242 / kwartaal
Overijssel ca. € 250 / kwartaal
Flevoland ca. € 245 / kwartaal
Drenthe ca. € 252 / kwartaal
Friesland ca. € 254 / kwartaal
Groningen ca. € 257 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Krachtige, soepele en betrouwbare 3.0 turbo-6 motor (B58B30A)
  • Sportief en comfortabel rijgedrag, zeker in M Sport-uitvoering
  • Ruime en praktische stationwagen met hoge laadcapaciteit
  • Zeer goede 8-traps automaat (ZF 8HP), snel en betrouwbaar
  • Goede afwerking en uitrusting, zeker in M Sport-uitvoering
  • Redelijk verbruik voor het vermogen en gewicht

Aandachtspunten

  • Hoge wegenbelasting door het vermogen (€1.344/jaar)
  • Praktijkverbruik kan tegenvallen bij sportief rijden
  • Onderhoud en reparaties zijn duurder dan bij kleinere modellen
  • Incidentele problemen met timing chain, turbo en injectoren bij hoge kilometerstanden
  • Waardebehoud is matig door hoge nieuwprijs en belastingdruk
  • xDrive (AWD) is in Nederland zeldzaam; meeste zijn achterwielaangedreven

Gedetailleerde analyse

Kenteken H-233-NG is een zwarte BMW 3-serie Touring uit 2017 met een 2998cc motor, 240kW (326pk) en een 8-traps automaat. Deze F31 Touring M Sport is een van de meest gewilde sportieve gezinswagens uit zijn klasse, met een nieuwprijs van €64.725. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De 2998cc 6-cilinder benzinemotor in deze BMW 3-serie Touring 340i M Sport draagt de code **B58B30A**[2]. Dit is een moderne, turbocharged inline-6 met directe injectie, 326pk (240kW) bij 5.500 tpm en 450Nm koppel vanaf 1.380 tpm[1][2]. De motor staat bekend om zijn soepele karakter, sterke trekkracht en hoge mate van verfijning[4]. **Bekende problemen:** - **Timing chain:** De B58-motor is een verbeterde opvolger van de N55 en heeft minder problemen met de distributieketting dan zijn voorganger. Toch melden sommige forums incidentele geluiden of slijtage bij hoge kilometerstanden (meestal >150.000 km). Ernst: **orange** (matig, maar niet structureel). - **Turbo:** De turbo van de B58 is betrouwbaar, maar bij intensief gebruik (veel korte ritten, koude starts) kan slijtage optreden. Ernst: **yellow** (licht, incidenteel). - **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van inlaatkleppen en injectoren. Regelmatig onderhoud en eventueel een reinigingsbeurt zijn aan te raden. Ernst: **yellow** (licht, onderhoudsgevoelig). - **Olieverbruik:** De B58-motor verbruikt over het algemeen weinig olie, maar controleer het oliepeil regelmatig, vooral bij oudere exemplaren. Ernst: **yellow** (licht, controleer regelmatig). **Transmissie:** De 8-traps ZF-automaat (8HP) is zeer betrouwbaar en soepel, met snelle schakelingen en weinig bekende defecten[1][4]. Onderhoud bestaat uit tijdige olieverversing (vaak vergeten, maar aanbevolen om de 80.000-100.000 km). Ernst: **green** (zeer betrouwbaar, mits onderhouden).

## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps automaat is standaard op de Touring en biedt zowel comfort als sportiviteit. De M Sport-uitvoering heeft een sportievere afstelling van ophanging, stuur en transmissie, wat resulteert in directer rijgedrag en meer feedback[3]. De xDrive-versie (AWD) is in Nederland zeldzaam; de meeste exemplaren zijn achterwielaangedreven (FR)[2]. **Onderhoudskosten transmissie:** Olieverversing om de 80.000-100.000 km (ca. €300-€400 bij dealer). Overige onderhoudskosten zijn laag, tenzij er schade is door onjuist gebruik.

## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave:** 32,6 mpg (7,2 l/100km) gecombineerd, 24,5 mpg (9,6 l/100km) stad, 40,6 mpg (6,9 l/100km) snelweg[1]. - **Praktijk:** Eigenaren melden een gemiddeld verbruik van 8,5-10,5 l/100km in de dagelijkse rit, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Sportief rijden kan het verbruik snel laten oplopen. **Wegenbelasting (NL, 240pk):** Deze BMW valt in de categorie 240pk (176kW) en betaalt in 2025 €1.344 per jaar aan motorrijtuigenbelasting (MRB). **Marktwaarde & waardebehoud:** De huidige marktwaarde voor een 2017 BMW 3-serie Touring 340i M Sport in goede staat ligt tussen de €22.000 en €28.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is redelijk, maar lager dan bij zuinigere of hybride modellen. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €40-€60 per jaar. - **Onderhoud (klein/groot):** €400-€800 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoud. Budget €500-€1.500 per jaar voor onverwachte kosten. - **Bandenset:** ca. €800-€1.200 per set (225/45R18 voor, 255/40R18 achter)[2].

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - Krachtige, soepele en betrouwbare 3.0 turbo-6 motor (B58B30A)[1][2][4]. - Sportief en comfortabel rijgedrag, zeker in M Sport-uitvoering[3][4]. - Ruime en praktische stationwagen met hoge laadcapaciteit (17,5-53 ft³)[1]. - Zeer goede 8-traps automaat (ZF 8HP), snel en betrouwbaar[1][4]. - Goede afwerking en uitrusting, zeker in M Sport-uitvoering. - Redelijk verbruik voor het vermogen en gewicht. **Nadelen** - Hoge wegenbelasting door het vermogen (€1.344/jaar). - Praktijkverbruik kan tegenvallen bij sportief rijden. - Onderhoud en reparaties zijn duurder dan bij kleinere modellen. - Incidentele problemen met timing chain, turbo en injectoren bij hoge kilometerstanden. - Waardebehoud is matig door hoge nieuwprijs en belastingdruk. - xDrive (AWD) is in Nederland zeldzaam; meeste zijn achterwielaangedreven.

Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken H-233-NG uit 2017 is een uitstekende keuze voor liefhebbers van sportieve, ruime en comfortabele stationwagens. De B58-motor en ZF-automaat zijn zeer betrouwbaar, mits goed onderhouden. Let op de hoge wegenbelasting en onderhoudskosten, en controleer bij aankoop altijd de onderhoudshistorie en eventuele bekende problemen. Voor de echte liefhebber is dit een auto die veel rijplezier biedt, maar wel een bewuste keuze vraagt qua kosten en gebruik.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging
Runflat

Optionele uitrusting

Head-up-Display €980
High-beam Assistant €130
DAB-Radio €320
Precrash-systeem Pakket
Remassistent Pakket
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €790
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €560
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay €300
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerassistent €350
Navigatie €1490
Leer €1950
Metallic lak €900

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

JUN 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 juni 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,666 km geregistreerd

XXX,666 km
INFO
17 januari 2024
MRT 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 maart 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

13 juni 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

3 juli 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

16 maart 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 27

11 maart 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 31

Foto's

BMW 340i Touring 2017 – Afbeelding 1
februari 2024
BMW 340i Touring 2017 – Afbeelding 2
februari 2024
BMW 340i Touring 2017 – Afbeelding 3
februari 2024
BMW 340i Touring 2017 – Afbeelding 4
februari 2024
BMW 340i Touring 2017 – Afbeelding 5
februari 2024

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 03-07-2025

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Technische gegevens

Aandrijflijn

Motor code B58B30A
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 2998 cm3
Cilinders 6 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 326 pk (240 kW)
Draaimoment 450 Nm
Tractie achterwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Zwart
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Hoogte incl. dakrails 1,43 m
Asafstand 2,81 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 485 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 5,1 s
Topsnelheid 250 km/u
Brandstofverbruik mix 7,0 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 164 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over BMW 340i Touring (H-233-NG)

Wat is de APK status van H-233-NG?

De APK van H-233-NG is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-233-NG een import auto?

Ja, H-233-NG is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-233-NG gehad?

H-233-NG heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de BMW 3-serie Touring 340i M Sport?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 8,5 en 10,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Fabrieksopgave is 7,2 l/100km gecombineerd[1].

Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?

De ZF 8HP-automaat is zeer betrouwbaar, mits tijdige olieverversing (ca. elke 80.000-100.000 km). Defecten zijn zeldzaam[1][4].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €400-€800 per jaar voor regulier onderhoud, exclusief onverwachte reparaties. APK kost ca. €40-€60 per jaar.

Hoe hoog is de wegenbelasting in Nederland?

Voor 240pk (176kW) betaal je in 2025 €1.344 per jaar aan motorrijtuigenbelasting.

Wat is de huidige marktwaarde?

Tussen de €22.000 en €28.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Zijn er bekende motorproblemen?

Incidentele problemen met timing chain, turbo en injectoren, vooral bij hoge kilometerstanden. Over het algemeen is de B58-motor betrouwbaar[1][2].

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Timing chain (distributieketting)

Incidentele slijtage/geluiden bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Tikgeluid, mogelijk storing motor

Minimaal
Motor

Turbo

Slijtage bij intensief gebruik/koude starts

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat

Minimaal
Motor

Injectoren

Vervuiling door directe injectie

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, storingslampje

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren

Herkenningspunten:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen

Minimaal
Elektronica

Elektronica

Incidentele storingen aan boordcomputer of sensoren

Herkenningspunten:

Storingslampjes, functieverlies

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1690 kg. Dat is 41% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere BMW 340i Touring exemplaren

Voertuig Registratie