Kenteken check H-260-NG
APK geldig tot sep 2026 - 4+ eigenaars - 123.340 km (peildatum sep 2025)
Er zijn 12 aandachtspunten voor H260NG
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 340i Touring (2018) – Kenteken H-260-NG
Waardebehoud BMW 340i Touring (2018) – Kenteken H-260-NG
Onderhoud BMW 340i Touring (2018) – Kenteken H-260-NG
Veiligheid BMW 340i Touring (2018) – Kenteken H-260-NG
Prestaties BMW 340i Touring (2018) – Kenteken H-260-NG
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 340i Touring geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1760 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Krachtige, betrouwbare en soepele B58-motor met 326 pk[1][4][7]
- Sportief en comfortabel rijgedrag door M Sport onderstel en xDrive[1]
- Ruime, praktische en luxe uitgeruste stationwagen (High Executive)[5]
- Zeer complete standaarduitrusting (navigatie, LED, comfortstoelen)
- Goede betrouwbaarheid bij goed onderhoud
- Aantrekkelijk geluid en rijplezier
Nadelen
- Hoog praktijkverbruik, zeker bij sportief rijden
- Dure wegenbelasting door hoog vermogen
- Hoge onderhoudskosten vergeleken met kleinere modellen
- Forse initiële afschrijving door hoge nieuwprijs
- Incidenteel elektronische kinderziektes (sensorproblemen, infotainment)
- Beperkte beschikbaarheid op de occasionmarkt
Diepgaande beoordeling
Kenteken H-260-NG is een zwarte BMW 3-serie Touring uit 2018 met een 2998cc motor, automaat en xDrive all-wheel drive. Deze High Executive uitvoering met M Sport pakket was bij introductie een van de duurste en best uitgeruste 3-serie modellen, met een nieuwprijs van €78.580. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze bijzondere BMW.
## Motor & Prestaties De BMW 3-serie Touring 340i xDrive M Sport High Executive (2018) is uitgerust met de **B58** motorcode, een 3.0-liter turbocharged inline-6 benzinemotor met directe injectie en 326 pk (240 kW)[1][4][7]. Deze motor debuteerde in 2015 en staat bekend om zijn krachtige karakter: 0-100 km/u in 5,0 seconden, topsnelheid 250 km/u (begrensd)[1]. Het koppel van 450 Nm is al beschikbaar vanaf 1.380 toeren, wat zorgt voor een soepele en directe acceleratie[1]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain (ketting):** De B58-motor heeft een verbeterde timing chain ten opzichte van voorgangers (N55), maar incidentele meldingen van slijtage of geluid zijn bekend, vooral bij hoge kilometerstanden. Ernst: **orange** (matig, maar zeldzaam bij goed onderhoud)[forum-ervaringen]. - **Turbo:** Over het algemeen betrouwbaar, maar bij extreem gebruik of slecht onderhoud kunnen turbo-problemen ontstaan. Ernst: **yellow** (licht, weinig meldingen). - **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van inlaatkleppen. Ernst: **yellow** (licht, regelmatig onderhoud helpt). - **Olieverbruik:** De B58 staat bekend om zeer beperkt olieverbruik, mits goed onderhouden. Ernst: **yellow** (licht, incidenteel meldingen bij oudere exemplaren).
## Transmissie & Rijgedrag Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken H-260-NG heeft een 8-traps Steptronic automaat (ZF 8HP), standaard in combinatie met xDrive all-wheel drive[1][3]. Deze transmissie is zeer betrouwbaar en soepel, met snelle schakeltijden en een sportmodus met paddle shifters. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen versnellingsbakrevisies nodig zijn (kosten: €2.000-€3.000). Onderhoudskosten zijn relatief laag voor deze klasse, maar een jaarlijkse olieverversing en periodieke controle van de software zijn aanbevolen. Het rijgedrag is sportief en comfortabel, mede dankzij het M Sport onderstel en adaptieve dempers (optioneel). De xDrive all-wheel drive zorgt voor extra grip en stabiliteit, ook bij slecht weer.
## Praktijkverbruik & Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave:** 1 op 13,8 (7,2 l/100km) gecombineerd, 1 op 17,2 (5,8 l/100km) buitenweg, 1 op 11,4 (8,8 l/100km) stad[1]. - **Praktijk:** Eigenaren melden een gemiddeld verbruik van 1 op 10-12 (8,3-10,0 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het verschil met WLTP is dus aanzienlijk, vooral bij sportief rijden. **Wegenbelasting (2025):** Voor een benzineauto van 240 pk (179 kW) betaal je in Nederland circa **€1.300 per jaar** aan motorrijtuigenbelasting (MRB). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Onderhoud (klein/groot):** €300-€600 per jaar (afhankelijk van leeftijd en kilometerstand) - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. Budget €500-€1.000 per jaar voor onverwachte kosten. **Marktwaarde & waardebehoud:** De huidige marktwaarde (2025) voor een 2018 BMW 3-serie Touring 340i xDrive M Sport High Executive in goede staat ligt tussen **€25.000 en €35.000**, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting. Het waardebehoud is redelijk voor deze klasse, maar de initiële afschrijving is fors door de hoge nieuwprijs.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - **Krachtige en betrouwbare B58-motor** met uitstekende prestaties en soepele aandrijving[1][4][7]. - **Sportief en comfortabel rijgedrag** dankzij M Sport onderstel en xDrive all-wheel drive. - **Ruime en praktische stationwagen** met hoogwaardige afwerking en luxe uitrusting (High Executive). - **Zeer complete standaarduitrusting** (navigatie, LED-verlichting, comfortstoelen, etc.)[5]. - **Goede betrouwbaarheid** van motor en transmissie bij goed onderhoud. - **Aantrekkelijk geluid en rijplezier** voor liefhebbers. **Nadelen:** - **Hoog verbruik in de praktijk**, zeker bij sportief rijden. - **Dure wegenbelasting** door het hoge vermogen. - **Hoge onderhoudskosten** vergeleken met kleinere modellen (APK, banden, remmen, etc.). - **Forse initiële afschrijving** door de hoge nieuwprijs. - **Incidenteel elektronische kinderziektes** (sensorproblemen, infotainment). - **Beperkte beschikbaarheid** op de occasionmarkt, waardoor prijzen relatief hoog blijven.
Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken H-260-NG uit 2018 is een van de meest complete en sportieve stationwagens in zijn klasse. De B58-motor biedt uitstekende prestaties en betrouwbaarheid, mits goed onderhouden. Het verbruik en de wegenbelasting zijn aan de hoge kant, maar het rijplezier, de ruimte en de uitrusting maken veel goed. Voor de liefhebber van sportieve, praktische en luxe auto’s is dit een zeer aantrekkelijke keuze, mits het onderhoud up-to-date is en de aanschafprijs past bij het budget.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 51
APK keuring details: 49
De band is beschadigd
APK keuring details: De band is beschadigd
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 340i Touring (H-260-NG)
Wat is de APK status van H-260-NG?
De APK van H-260-NG is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is H-260-NG een import auto?
Ja, H-260-NG is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft H-260-NG gehad?
H-260-NG heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 3-serie Touring 340i xDrive?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 1 op 10 en 1 op 12 (8,3-10,0 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave (WLTP) is 1 op 13,8 (7,2 l/100km) gecombineerd[1].
Hoe betrouwbaar is de B58-motor?
De B58-motor staat bekend als zeer betrouwbaar, met weinig grote problemen bij goed onderhoud. Incidenteel zijn er meldingen van timing chain slijtage of sensorproblemen, maar deze zijn zeldzaam[forum-ervaringen].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €300-€600 per jaar voor regulier onderhoud, exclusief onverwachte reparaties. APK kost €35-€50 per jaar.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 240 pk in Nederland?
Voor een benzineauto van 240 pk (179 kW) betaal je in 2025 circa €1.300 per jaar aan motorrijtuigenbelasting.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde (2025) ligt tussen €25.000 en €35.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
De 8-traps Steptronic automaat is zeer betrouwbaar. Bij zeer hoge kilometerstanden kunnen revisies nodig zijn, maar dit is zeldzaam.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain (ketting) slijtage
Incidenteel meldingen van slijtage of geluid bij hoge kilometerstanden
Herkenningspunten:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo problemen
Zeldzaam, maar mogelijk bij extreem gebruik of slecht onderhoud
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Vervuiling inlaatkleppen
Directe injectie kan leiden tot vervuiling op termijn
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Elektronische sensorproblemen
Incidenteel storingen in sensoren of infotainmentsysteem
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, storingen in bediening
Versnellingsbakrevisie bij hoge kilometerstand
Zeer zeldzaam, maar mogelijk bij zeer hoge kilometerstanden
Herkenningspunten:
Schakelproblemen, slippen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1760 kg. Dat is 47% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.