Kenteken check J-611-GL
APK verlopen - 3 eigenaars
Let op: 10 bevindingen voor J611GL
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Passat 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken J-611-GL
Waardebehoud VW Passat 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken J-611-GL
Onderhoud VW Passat 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken J-611-GL
Veiligheid VW Passat 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken J-611-GL
Prestaties VW Passat 2.0 TDI SCR (2020) – Kenteken J-611-GL
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze VW Passat 2.0 TDI SCR bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1550 kg en diesel.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer zuinige en krachtige dieselmotor, ideaal voor lange ritten[2].
- Luxe uitrusting (Elegance Business R): lederen bekleding, elektrische stoelen, navigatie, matrix LED-verlichting, parkeersensoren, adaptive cruise control[5].
- Ruime en comfortabele sedan, geschikt voor gezinnen en zakelijk gebruik.
- Goede veiligheidsscore en uitgebreide assistentiesystemen[5].
- Betrouwbare DSG-automaat bij goed onderhoud.
- Goede geluidsisolatie en rijcomfort.
Nadelen
- Hogere wegenbelasting en mogelijke toekomstige stadsverboden voor diesels.
- DSG-automaat kan duurder zijn in onderhoud en gevoelig voor slijtage bij verkeerd gebruik.
- Incidenteel motorproblemen (turbo, injectoren, distributieketting) bij hoge kilometerstanden[6].
- Lagere restwaarde dan benzine door strengere milieuregels.
- Hogere aanschafprijs t.o.v. concurrenten.
- Minder geschikt voor korte ritten (roetfilter kan verstoppen).
Diepgaande beoordeling
Kenteken J-611-GL is een zwarte Volkswagen Passat uit 2020 met een 1968cc motor. Dit is de 2.0 TDI Elegance Business R, een luxe middenklasser met een krachtige dieselmotor, automaat en voorwielaandrijving. Nieuwprijs was €49.888. Dit rapport geeft een volledig overzicht voor de Nederlandse autokoper.
## Motorcode & Techniek De 2.0 TDI motor in deze Passat heeft een cilinderinhoud van 1968cc en levert 110pk (81kW). Dit is de EA288-motorfamilie, bekend om zijn SCR (Selective Catalytic Reduction) technologie voor schonere uitstoot. De motorcode voor deze 110pk variant is meestal **EA288 Evo** (let op: exacte motorcode kan verschillen per bouwjaar en uitvoering; controleer altijd het kentekenbewijs of de motorplaat voor zekerheid). ### Bekende problemen - **Timing chain (distributieketting):** De EA288-motor heeft een kettingaandrijving. Hoewel deze over het algemeen betrouwbaar is, zijn er incidentele meldingen van slijtage of geluid bij hoge kilometerstanden. Ernst: **orange** (matig, vooral bij verwaarlozing of hoge km’s)[6]. - **Turbo:** Incidenteel problemen met de turbo, vooral bij korte ritten of onvoldoende onderhoud. Ernst: **orange** (matig, afhankelijk van gebruik en onderhoud). - **Injectoren:** Zeldzame storingen, maar bij diesels altijd een aandachtspunt. Ernst: **yellow** (licht, mits goed onderhouden). - **Olieverbruik:** Over het algemeen weinig olieverbruik bij deze motor, maar bij hoge kilometerstanden kan dit toenemen. Ernst: **yellow** (licht, afhankelijk van gebruik). ## Transmissie Deze Passat is uitgerust met een DSG-automaat (meestal 7-traps, soms 6-traps, afhankelijk van exacte uitvoering). DSG is bekend om zijn vlotte schakelingen en lage verbruik, maar kent ook bekende aandachtspunten: - **DSG-problemen:** Incidenteel koppelingsslijtage of schokkerig schakelen, vooral bij stadsgebruik. Regelmatig olie verversen (DSG-service) is cruciaal. Ernst: **orange** (matig, vooral bij verwaarlozing). - **Onderhoudskosten:** DSG-onderhoud (olie en filter) elke 60.000 km, kosten ca. €250-€350 per beurt. APK en reguliere service (olie, filters) ca. €200-€400 per jaar, afhankelijk van garage. ## Verbruik - **WLTP:** Officieel verbruik voor vergelijkbare 2.0 TDI-modellen ligt rond de 5,1 l/100 km (55 mpg)[2]. - **Praktijk:** In de praktijk ligt het verbruik vaak tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. ## Marktwaarde & Waardebehoud - **Huidige marktwaarde:** Een zwarte Volkswagen Passat 2.0 TDI Elegance Business R uit 2020 met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) heeft een marktwaarde van ca. €18.000-€24.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. - **Waardebehoud:** Diesels houden hun waarde redelijk, maar dalen sneller dan benzine door strengere milieuregels en stadsverboden. Verwacht een jaarlijks verlies van 10-15%. ## Onderhoudskosten - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Service:** €200-€400 per jaar (olie, filters, kleine reparaties). - **Grote beurt:** €400-€600 (elk 2-3 jaar, afhankelijk van kilometerstand). - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik. Budget €500-€1000 per jaar voor onverwachte kosten. ## Wegenbelasting Voor een diesel met 110pk in Nederland betaal je in 2025 ca. **€88 per maand** (€1.056 per jaar). Dit is gebaseerd op de actuele tarieven voor middenklasse diesels. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige en krachtige dieselmotor, ideaal voor lange ritten[2]. - Luxe uitrusting (Elegance Business R): lederen bekleding, elektrische stoelen, navigatie, matrix LED-verlichting, parkeersensoren, adaptive cruise control[5]. - Ruime en comfortabele sedan, geschikt voor gezinnen en zakelijk gebruik. - Goede veiligheidsscore en uitgebreide assistentiesystemen[5]. - Betrouwbare DSG-automaat bij goed onderhoud. - Goede geluidsisolatie en rijcomfort. **Nadelen** - Hogere wegenbelasting en mogelijke toekomstige stadsverboden voor diesels. - DSG-automaat kan duurder zijn in onderhoud en gevoelig voor slijtage bij verkeerd gebruik. - Incidenteel motorproblemen (turbo, injectoren, distributieketting) bij hoge kilometerstanden. - Lagere restwaarde dan benzine door strengere milieuregels. - Hogere aanschafprijs t.o.v. concurrenten. - Minder geschikt voor korte ritten (roetfilter kan verstoppen). ## Veelvoorkomende Problemen | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |---------------------|-----------|---------|------------------------------------------------------------------------------| | Distributieketting | Motor | orange | Slijtage/geluid bij hoge km’s, regelmatig controleren[6]. | | Turbo | Motor | orange | Incidenteel defect, vooral bij korte ritten of slecht onderhoud. | | Injectoren | Motor | yellow | Zeldzaam, maar bij diesels altijd aandachtspunt. | | DSG-automaat | Transmissie | orange | Schokkerig schakelen, koppelingsslijtage bij verwaarlozing. | | Elektronica | Elektronica | yellow | Incidenteel storingen in infotainment of assistentiesystemen. | ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van deze Passat?** Antwoord: Tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **2. Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 110pk diesel in 2025?** Antwoord: Ca. €88 per maand (€1.056 per jaar). **3. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** Antwoord: €200-€400 voor service, €400-€600 voor grote beurt, €500-€1.000 voor incidentele reparaties. **4. Zijn er bekende motorproblemen?** Antwoord: Incidenteel problemen met de distributieketting, turbo en injectoren, vooral bij hoge kilometerstanden[6]. **5. Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat?** Antwoord: Betrouwbaar bij goed onderhoud, maar gevoelig voor slijtage bij verwaarlozing. **6. Wat is de huidige marktwaarde?** Antwoord: Ca. €18.000-€24.000, afhankelijk van staat en kilometerstand. ## Conclusie Deze zwarte Volkswagen Passat met kenteken J-611-GL uit 2020 is een luxe, zuinige en comfortabele middenklasser, ideaal voor lange ritten en gezinsgebruik. Let op het onderhoud van de motor en DSG-automaat, en houd rekening met hogere wegenbelasting en mogelijke toekomstige beperkingen voor diesels. Bij goed onderhoud is dit een betrouwbare en prettige auto voor de Nederlandse weg.
## Transmissie & Rijgedrag De DSG-automaat biedt vlotte schakelingen en een sportief rijgevoel. Voorwielaandrijving zorgt voor directe stuurbekrachtiging en goed wegligging, ook bij slecht weer. Het chassis is comfortabel afgesteld, met vierwielophanging en stabilisatoren voor een stabiele wegligging[1].
## Praktische Kosten - **Brandstofkosten:** Bij 20.000 km/jaar en dieselprijs €1,80/liter: €1.980-€2.340 per jaar. - **Verzekering:** WA+ beperkt casco ca. €50-€80 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Service:** €200-€400 per jaar. - **Reparaties:** €500-€1.000 per jaar (incidenteel). - **Wegenbelasting:** €1.056 per jaar.
## Aankoopadvies Controleer altijd de onderhoudshistorie, vooral van de motor en DSG-automaat. Vraag naar bewijs van DSG-onderhoud en laat eventueel een keuring uitvoeren. Let op geluid van de distributieketting en test de automaat uitgebreid tijdens een proefrit. Deze Passat is een uitstekende keuze voor wie veel kilometers maakt en waarde hecht aan comfort en uitrusting.
Deze zwarte Volkswagen Passat met kenteken J-611-GL uit 2020 is een luxe, zuinige en comfortabele middenklasser, ideaal voor lange ritten en gezinsgebruik. Let op het onderhoud van de motor en DSG-automaat, en houd rekening met hogere wegenbelasting en mogelijke toekomstige beperkingen voor diesels. Bij goed onderhoud is dit een betrouwbare en prettige auto voor de Nederlandse weg.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 38
APK keuring details: 30
Foto's
+12
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Passat 2.0 TDI SCR (J-611-GL)
Wat is de APK status van J-611-GL?
De APK van J-611-GL is verlopen op 17-08-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is J-611-GL een import auto?
Nee, J-611-GL is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft J-611-GL gehad?
J-611-GL heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van deze Passat?
Tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 110pk diesel in 2025?
Ca. €88 per maand (€1.056 per jaar).
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
€200-€400 voor service, €400-€600 voor grote beurt, €500-€1.000 voor incidentele reparaties.
Zijn er bekende motorproblemen?
Incidenteel problemen met de distributieketting, turbo en injectoren, vooral bij hoge kilometerstanden[6].
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat?
Betrouwbaar bij goed onderhoud, maar gevoelig voor slijtage bij verwaarlozing.
Wat is de huidige marktwaarde?
Ca. €18.000-€24.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Veelvoorkomende problemen
Distributieketting slijtage/geluid
Slijtage of geluid bij hoge kilometerstanden
Kenmerken:
Tikgeluid uit motor, vooral bij koud starten
Turbo defect
Incidenteel defect, vooral bij korte ritten of slecht onderhoud
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat
Injector storing
Zeldzaam, maar bij diesels altijd aandachtspunt
Kenmerken:
Onregelmatig stationair, vermogensverlies
DSG-automaat problemen
Schokkerig schakelen, koppelingsslijtage bij verwaarlozing
Kenmerken:
Horten bij optrekken, foutmeldingen
Elektronica storingen
Incidenteel storingen in infotainment of assistentiesystemen
Kenmerken:
Scherm valt uit, assistentiesystemen werken niet
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1550 kg. Dat is 29% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere VW Passat 2.0 TDI SCR exemplaren
| Model | Kenteken |
|---|---|