Kenteken check K-293-LK
APK geldig tot feb 2027 - 3+ eigenaars - 240.218 km (peildatum mrt 2026)
11 punten van aandacht bij kenteken K293LK
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Audi A4 1.4 TFSI (2017) – Kenteken K-293-LK
Waardebehoud Audi A4 1.4 TFSI (2017) – Kenteken K-293-LK
Onderhoud Audi A4 1.4 TFSI (2017) – Kenteken K-293-LK
Veiligheid Audi A4 1.4 TFSI (2017) – Kenteken K-293-LK
Prestaties Audi A4 1.4 TFSI (2017) – Kenteken K-293-LK
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Audi A4 1.4 TFSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1450 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Zuinig verbruik, vooral op de snelweg
- Comfortabele en stille cabine met hoogwaardige afwerking
- Vlotte 7-traps S tronic automaat
- Goede wegligging dankzij multi-link ophanging
- Ruime kofferbak (480 liter)
- Moderne uitrusting in Design Pro Line Plus uitvoering
Minpunten
- Matig olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Hoge onderhoudskosten voor de automaat en bij grotere reparaties
- Minder koppel dan grotere motoren, vooral bij volledige belading
- Minder gewild op de occasionmarkt dan 2.0 TFSI of TDI
- Hoge wegenbelasting voor een compacte benzine
- Kans op elektronische storingen (o.a. aan boordcomputer, sensoren)
Uitgebreide analyse
Kenteken K-293-LK is een zwarte Audi A4 Limousine uit 2017 met een 1.4 TFSI 110pk benzinemotor en automaat. Deze middenklasser biedt een aantrekkelijke mix van rijcomfort, zuinigheid en Duitse kwaliteit. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 1.4 TFSI 110pk (81kW) motor in de Audi A4 Limousine 2017 heeft een cilinderinhoud van 1395cc en is een viercilinder benzinemotor met turbo (TFSI)[2][4]. De motorcode is **EA211** (deze code wordt breed gebruikt voor de 1.4 TFSI-motoren van Volkswagen Groep, waaronder Audi). **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motor heeft een kettingaandrijving. Hoewel kettingen over het algemeen langer meegaan dan distributieriemen, zijn er meldingen van slijtage en geluid bij hogere kilometerstanden. Controleer altijd het geluid en laat de ketting inspecteren bij onderhoud (categorie: Motor, ernst: orange)[eigenarenfora]. - **Turbo:** De turbo is relatief betrouwbaar, maar bij intensief gebruik of gebrekkig onderhoud kunnen problemen ontstaan, zoals olielekkage of vermogensverlies (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Injectoren:** Directe injectie (TFSI) kan leiden tot vervuiling van inlaatkleppen en soms storingen aan de injectoren. Regelmatig onderhoud en eventueel een inlaatreiniging zijn aan te raden (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik:** De EA211-motor staat bekend om matig olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na veel kilometers. Controleer het oliepeil regelmatig (categorie: Motor, ernst: yellow). **Transmissie** Deze A4 Limousine is voorzien van een 7-traps S tronic automaat (DSG)[2][4]. Deze transmissie biedt vlotte schakelingen en een sportief karakter. Bekende problemen zijn schokken bij het schakelen (vooral bij koude motor) en soms elektronische storingen. Onderhoudskosten zijn relatief hoog: een oliebeurt om de 60.000 km kost circa €300-€400. Bij defecten kunnen reparaties oplopen tot €2000 of meer (categorie: Transmissie, ernst: orange).
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps S tronic automaat zorgt voor soepele en snelle schakelingen, wat het rijplezier ten goede komt. De voorwielaandrijving (FWD) biedt voldoende grip en maakt de auto wendbaar in de stad. Het onderstel is voorzien van een multi-link ophanging voor en achter, wat zorgt voor een comfortabele en stabiele wegligging[4].
## Praktische kosten **Verbruik** - **WLTP:** Geen officiële WLTP-cijfers voor deze generatie (WLTP werd pas later ingevoerd). - **Fabrieksopgave (NEDC):** 45,2 mpg (ongeveer 1 op 19,2 km/l)[4]. - **Praktijkverbruik:** Eigenaren melden 1 op 14-16 km/l in de stad en 1 op 18-20 km/l op de snelweg, afhankelijk van rijstijl en onderhoud. **Wegenbelasting** Voor een benzineauto van 110pk uit 2017 betaal je in Nederland in 2025 circa **€88 per maand** (€1056 per jaar), afhankelijk van de provincie. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Kleine beurt:** €200-€300. - **Grote beurt:** €400-€600. - **Reparaties:** Afhankelijk van leeftijd en kilometerstand; budgeteer €500-€1000 per jaar voor onverwachte kosten. - **Bandenset:** €400-€600 per set (afhankelijk van merk en type). **Marktwaarde & waardebehoud** De nieuwprijs van deze A4 Limousine was €47.800. In 2025 ligt de actuele marktwaarde (afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie) tussen de **€12.000 en €18.000**. Audi’s behouden over het algemeen hun waarde redelijk, maar de 1.4 TFSI is minder gewild dan de 2.0 TFSI of TDI, wat de doorverkoopwaarde iets drukt.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zuinig verbruik** voor een middenklasser, vooral op de snelweg[4]. - **Comfortabele en stille cabine** met hoogwaardige afwerking. - **Vlotte automaat** (7-traps S tronic) voor ontspannen rijden[2][4]. - **Goede wegligging** dankzij multi-link ophanging[4]. - **Ruime kofferbak** (480 liter) voor de klasse. - **Moderne uitrusting** in de Design Pro Line Plus uitvoering (o.a. navigatie, lederen bekleding, parkeersensoren). **Nadelen** - **Matig olieverbruik** bij hogere kilometerstanden. - **Hoge onderhoudskosten** voor de automaat en bij grotere reparaties. - **Minder koppel** dan grotere motoren, vooral bij volledige belading. - **Minder gewild op de occasionmarkt** dan 2.0 TFSI of TDI. - **Hoge wegenbelasting** voor een compacte benzine. - **Kans op elektronische storingen** (o.a. aan boordcomputer, sensoren).
Deze zwarte Audi A4 Limousine met kenteken K-293-LK uit 2017 is een zuinige, comfortabele en goed uitgeruste middenklasser met een vlotte automaat en een hoogwaardig interieur. Let bij aankoop op het onderhoud van de motor (olieverbruik, ketting) en transmissie, en reken op hogere vaste lasten door de wegenbelasting. De auto is geschikt voor zakelijk en privégebruik, maar de doorverkoopwaarde is lager dan bij de populaire diesel- of 2.0 TFSI-varianten. Een grondige APK- en onderhoudscheck is aan te raden voordat je tot aankoop overgaat.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
De band heeft onvoldoende profiel, Lichtbeeld dimlicht klopt niet
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Lichtbeeld dimlicht klopt niet
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld, Band met laag profiel
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld, Band met laag profiel
APK keuring details: 22
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Audi A4 1.4 TFSI (K-293-LK)
Wat is de APK status van K-293-LK?
De APK van K-293-LK is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is K-293-LK een import auto?
Ja, K-293-LK is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft K-293-LK gehad?
K-293-LK heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoe zuinig is de Audi A4 1.4 TFSI 110pk in de praktijk?
Praktijkverbruik ligt tussen de 1 op 14-16 km/l in de stad en 1 op 18-20 km/l op de snelweg, afhankelijk van rijstijl en onderhoud. Fabrieksopgave (NEDC) is 1 op 19,2 km/l[4].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: €200-€300, grote beurt: €400-€600. Reparaties: budgeteer €500-€1000 per jaar. APK: €35-€50 per jaar.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?
Circa €88 per maand (€1056 per jaar) in 2025, afhankelijk van de provincie.
Wat is de actuele marktwaarde van deze Audi A4 Limousine?
Tussen de €12.000 en €18.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende problemen met de motor of transmissie?
Ja: timing chain slijtage/geluid (orange), turbo problemen (yellow), vervuiling inlaatkleppen/injectoren (yellow), schokken bij koud schakelen automaat (orange), elektronische storingen (yellow).
Is deze Audi A4 geschikt als occasion voor woon-werkverkeer?
Ja, mits goed onderhouden. Let op olieverbruik, onderhoud automaat en wegenbelasting. De auto biedt comfort, zuinigheid en een hoogwaardig interieur.
Bekende aandachtspunten
Timing chain slijtage/geluid
Distributieketting kan bij hogere kilometerstanden geluid maken of slijten
Symptomen:
Tikgeluid uit motor, storingslampje
Turbo problemen
Olielekkage of vermogensverlies door slijtage turbo
Symptomen:
Witte/blauwe rook, verminderde prestaties
Vervuiling inlaatkleppen/injectoren
Vervuiling door directe injectie, storingen injectoren
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje
Schokken bij koud schakelen automaat
DSG-automaat schokt bij koude motor
Symptomen:
Schokken bij optrekken, storingslampje
Elektronische storingen
Storingen aan boordcomputer, sensoren
Symptomen:
Storingslampjes, uitval van systemen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1450 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.