Kenteken check N-328-BR
APK geldig tot okt 2026 - 9+ eigenaars - 112.456 km (peildatum jan 2024)
17 punten van aandacht bij kenteken N328BR
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW M340d Touring (2021) – Kenteken N-328-BR
Waardebehoud BMW M340d Touring (2021) – Kenteken N-328-BR
Onderhoud BMW M340d Touring (2021) – Kenteken N-328-BR
Veiligheid BMW M340d Touring (2021) – Kenteken N-328-BR
Prestaties BMW M340d Touring (2021) – Kenteken N-328-BR
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW M340d Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1955 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Uitzonderlijke prestaties voor een dieselcombi (0-100 km/h in 4,8 s, 700 Nm koppel)[1][3]
- Zeer zuinig voor het vermogen (praktijk 1 op 15, WLTP 1 op 18,5)[1][6]
- Uitstekende trekcapaciteit en allroad-geschiktheid dankzij xDrive[1][3]
- Ruime en luxe uitvoering (High Executive Edition)
- Betrouwbare 8-traps automaat
- Comfortabel en sportief rijgedrag
Aandachtspunten
- Hoge wegenbelasting (€1.584/jaar in 2025)
- Afnemende vraag naar diesel, lagere restwaarde
- Complexe motor met potentieel dure reparaties
- Hogere onderhoudskosten dan gemiddelde middenklasser
- Geen handgeschakelde versie leverbaar
- APK- en servicekosten aan de hoge kant
Gedetailleerde analyse
Kenteken N-328-BR is een grijze BMW 3-serie Touring uit 2021 met een 2993cc motor. Deze M340d xDrive High Executive Edition is een van de meest gewilde dieselcombi’s in het premium segment, met een nieuwprijs van €86.160. Hieronder vind je een uitgebreid, objectief rapport op basis van technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata.
## Motor & Prestaties De BMW 3-serie Touring M340d xDrive uit 2021 is uitgerust met een 3.0-liter (2993cc) 6-in-lijn bi-turbo dieselmotor, motorcode B57D30. Deze motor levert 340 pk (250 kW) en een indrukwekkend koppel van 700 Nm[1][3]. De aandrijflijn bestaat uit een 8-traps Steptronic automaat en xDrive vierwielaandrijving. De acceleratie van 0-100 km/h bedraagt 4,8 seconden, met een begrensde topsnelheid van 250 km/h[1][3]. De motor is voorzien van een 48V mild-hybrid systeem, wat zorgt voor soepele start-stops en ondersteuning bij acceleratie[3]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van vroegtijdige slijtage bij deze motorcode, maar bij oudere B57-motoren kwamen incidentele problemen voor. Controleer altijd het onderhoudshistorie. **Categorie:** Motor, **Ernst:** yellow - **Turbo:** De bi-turbo-opzet is complex. Incidenteel melden eigenaren van vergelijkbare motoren problemen met turbodruk of lekkages na hoge kilometerstanden. **Categorie:** Motor, **Ernst:** orange - **Injectoren:** Moderne common-rail diesels zijn gevoelig voor vervuiling. Regelmatig onderhoud en kwaliteitsbrandstof zijn essentieel. **Categorie:** Motor, **Ernst:** yellow - **Oliewissel & olieverbruik:** Geen structurele problemen bekend, maar BMW adviseert strikte onderhoudsintervallen. Incidenteel olieverbruik bij sportief rijgedrag. **Categorie:** Motor, **Ernst:** yellow
## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps Steptronic automaat is zeer betrouwbaar en soepel, mede door de koppeling met het xDrive-systeem[1][3]. Er zijn geen structurele defecten bekend bij deze transmissie, mits tijdig onderhouden. Onderhoudskosten voor een grote beurt (inclusief olie, filters, vloeistoffen) liggen rond de €600-€800 per jaar bij een BMW-dealer. APK-kosten bedragen circa €40-€60 per jaar. Reparaties aan de aandrijflijn zijn zeldzaam, maar kunnen bij hoge kilometerstanden kostbaar zijn (denk aan koppelomvormer of versnellingsbakrevisie). **Bekende problemen transmissie:** - **Geen structurele defecten** bij deze generatie. Incidenteel software-updates nodig voor optimale schakelgedrag. **Categorie:** Transmissie, **Ernst:** yellow
## Verbruik, Belasting & Marktwaarde **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** 5,4 l/100 km (ongeveer 1 op 18,5)[1]. - **Praktijk:** Eigenaren melden 6,0-7,0 l/100 km (1 op 14-16) bij normaal gebruik, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden[6]. **Wegenbelasting (2025):** Voor een dieselpersonenauto van 250 pk (186 kW) geldt in Nederland een tarief van €1.584 per jaar (basisbedrag €588 + €996 toeslag voor diesels boven 106 kW)[bron: RDW-tarieven]. **Marktwaarde & waardebehoud:** De nieuwprijs van €86.160 is inmiddels gedaald tot circa €40.000-€50.000 voor een goed onderhouden exemplaar uit 2019, afhankelijk van kilometerstand, uitrusting en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is redelijk voor een premium diesel, maar lager dan bij elektrische of hybride modellen door de afnemende vraag naar diesel in de particuliere markt.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - **Uitzonderlijke prestaties** voor een dieselcombi: 0-100 km/h in 4,8 seconden en 700 Nm koppel[1][3]. - **Zeer zuinig** voor het vermogen: praktijkverbruik rond 1 op 15 bij normaal gebruik[1][6]. - **Uitstekende trekcapaciteit** en allroad-geschiktheid dankzij xDrive[1][3]. - **Ruime en luxe uitvoering** (High Executive Edition) met veel standaard opties. - **Betrouwbare automaat** en moderne veiligheidsvoorzieningen. - **Comfortabel en sportief rijgedrag**, geschikt voor lange ritten en dynamisch rijden. **Nadelen:** - **Hoge wegenbelasting** door het diesel- en vermogensniveau. - **Afnemende vraag naar diesel** in de tweedehandsmarkt, wat het waardebehoud onder druk zet. - **Complexe motor** met potentieel dure reparaties bij problemen (turbo, injectoren). - **Onderhoudskosten** zijn hoger dan bij een gemiddelde middenklasser. - **Geen handgeschakelde versie** meer leverbaar. - **APK- en servicekosten** zijn aan de hoge kant voor het segment.
Deze grijze BMW 3-serie Touring met kenteken N-328-BR uit 2021 is een uitzonderlijk complete en snelle dieselcombi, ideaal voor wie veel kilometers maakt en waarde hecht aan rijplezier, comfort en trekcapaciteit. De onderhoudskosten en wegenbelasting zijn aan de hoge kant, maar de betrouwbaarheid en rij-eigenschappen zijn uitstekend voor het segment. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie en overweeg een uitgebreide keuring bij hoge kilometerstanden.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,456 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
De bandenspanning is niet correct, Gordelblokkering werkt niet goed
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Gordelblokkering werkt niet goed
De bandenspanning is niet correct, Gordelsluiting werkt niet
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Gordelsluiting werkt niet
APK keuring details: 02
APK keuring details: 32
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW M340d Touring (N-328-BR)
Wat is de APK status van N-328-BR?
De APK van N-328-BR is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is N-328-BR een import auto?
Ja, N-328-BR is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft N-328-BR gehad?
N-328-BR heeft 9+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel pk heeft de BMW 3-serie Touring M340d xDrive uit 2021?
340 pk (250 kW)[1][3]
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
6,0-7,0 l/100 km (1 op 14-16), WLTP 5,4 l/100 km (1 op 18,5)[1][6]
Hoe hoog is de wegenbelasting in 2025?
€1.584 per jaar voor een diesel van 250 pk (186 kW)
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
€600-€800 voor een grote beurt bij de dealer, APK €40-€60 per jaar
Zijn er bekende problemen met de motor of transmissie?
Geen structurele problemen, maar let op turbo, injectoren en onderhoudshistorie. Transmissie is zeer betrouwbaar[1][3]
Hoeveel kost een vergelijkbare auto nu op de tweedehandsmarkt?
Circa €40.000-€50.000, afhankelijk van staat en kilometerstand
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting)
Incidenteel meldingen bij oudere B57-motoren, geen structurele problemen bij deze generatie
Kenmerken:
Tikgeluid, motorstoring
Turbo
Incidenteel problemen met turbodruk of lekkages na hoge kilometerstanden
Kenmerken:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Gevoelig voor vervuiling bij slechte brandstofkwaliteit
Kenmerken:
Onregelmatig stationair, vermogensverlies
Oliewissel & olieverbruik
Geen structurele problemen, maar strikte onderhoudsintervallen noodzakelijk
Kenmerken:
Oliewaarschuwing, verbruik bij sportief rijden
Software-updates transmissie
Incidenteel updates nodig voor optimaal schakelgedrag
Kenmerken:
Haperende schakelingen, foutmeldingen
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1955 kg. Dat is 63% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere BMW M340d Touring exemplaren
| Voertuig | Registratie |
|---|---|