Kenteken check NK-831-J
APK geldig tot aug 2026 - 3+ eigenaars - 105.672 km (peildatum jun 2025)
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken NK831J
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 340i Touring (2016) – Kenteken NK-831-J
Waardebehoud BMW 340i Touring (2016) – Kenteken NK-831-J
Onderhoud BMW 340i Touring (2016) – Kenteken NK-831-J
Veiligheid BMW 340i Touring (2016) – Kenteken NK-831-J
Prestaties BMW 340i Touring (2016) – Kenteken NK-831-J
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 340i Touring komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1755 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Zeer krachtige en soepele 3.0-liter turbo-six motor (326 pk, 450 Nm) met directe power delivery en sportief geluid[1][4][8].
- Uitstekende wegligging en rijdynamiek dankzij xDrive all-wheel drive en M Sport onderstel.
- Ruim en praktisch interieur met hoge kwaliteit afwerking en veel standaard uitrusting (o.a. navigatie, lederen bekleding, M Sport pakket)[5][6].
- Betrouwbare 8-traps automaat (ZF 8HP) met vloeiende schakelingen en sportmodus[1][3].
- Goede actieradius (ca. 700 km) voor een sportieve stationwagen.
- Degelijke bouwkwaliteit en hoge restwaarde in vergelijking met concurrenten.
Nadelen
- Hoge wegenbelasting (ca. €1.944/jaar) door het vermogen en CO₂-uitstoot.
- Praktijkverbruik ligt aanzienlijk hoger dan de fabrieksopgave (1 op 10-12 tegenover 1 op 13,8)[1].
- Dure onderdelen en arbeidsloon bij BMW-dealer, zeker bij complexe reparaties.
- Bekende aandachtspunten bij motor en transmissie (zie veelvoorkomende problemen).
- Beperkte beschikbaarheid op de occasionmarkt door lage productieaantallen.
- Geen plug-in hybride of elektrische variant beschikbaar in deze generatie.
Diepgaande beoordeling
Kenteken NK-831-J is een zwarte BMW 3-serie Touring uit 2016 met een 2998cc motor, 240 kW (326 pk) en xDrive all-wheel drive. Deze M Sport-uitvoering was destijds een van de meest sportieve en luxe stationwagens in het segment, met een nieuwprijs van €70.050. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
De BMW 3-serie Touring 340i xDrive M Sport (F31, facelift 2015) is uitgerust met de N55B30M0 motor: een 3.0-liter turbocharged inline-6 benzinemotor met 240 kW (326 pk) en 450 Nm koppel[1][4][8]. Deze motorcode is belangrijk voor onderhoud en eventuele recalls. De motor staat bekend om zijn soepele karakter, directe power delivery en sportieve geluid, maar kent ook enkele aandachtspunten.
Deze Touring is standaard voorzien van een 8-traps Steptronic automaat (ZF 8HP), gekoppeld aan het xDrive all-wheel drive systeem[1][3]. De automaat is betrouwbaar en vlot, maar bij hoge kilometerstanden kunnen slijtage aan de versnellingsbak (zoals lekkages of schokkerig schakelen) voorkomen. Regelmatig olie verversen verlengt de levensduur aanzienlijk.
Het praktijkverbruik van de 340i xDrive Touring ligt rond de 1 op 10-12 (9,5-10 l/100km), terwijl de officiële WLTP-cijfers (niet beschikbaar voor 2015, maar vergelijkbaar met NEDC) uitkomen op 1 op 13,8 (7,2 l/100km)[1]. De totale actieradius is circa 700 km met een tankinhoud van 57 liter. De wegenbelasting voor 240 pk (179 g/km CO₂) bedraagt in 2025 ongeveer €1.944 per jaar (tweede helft tarief, afhankelijk van provincie). De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar ligt tussen de €18.000 en €25.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig: na 10 jaar is circa 65-70% van de nieuwprijs verdampt.
Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken NK-831-J uit 2016 is een aantrekkelijke keuze voor liefhebbers van sportieve, ruimtevolle en degelijke Duitse stationwagens. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, bekende mankementen en vraag naar eventuele recalls. Een proefrit en APK-check zijn essentieel.
Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken NK-831-J uit 2016 combineert sportiviteit, praktijk en Duitse degelijkheid. De 2998cc turbo-six levert meer dan voldoende vermogen en rijplezier, maar kent hogere onderhouds- en belastingkosten. Een grondige keuring en onderhoudsdossier-check zijn aan te raden bij aankoop.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,785 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Slijtage remsysteem, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: Slijtage remsysteem, Overmatige vloeistoflekkage aanwezig
APK keuring details: 43
APK keuring details: 28
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
APK keuring details: 01
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 340i Touring (NK-831-J)
Wat is de APK status van NK-831-J?
De APK van NK-831-J is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is NK-831-J een import auto?
Ja, NK-831-J is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft NK-831-J gehad?
NK-831-J heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 340i xDrive Touring?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 1 op 10 en 1 op 12 (9,5-10 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave (NEDC) is 1 op 13,8 (7,2 l/100km)[1].
Hoe hoog is de wegenbelasting voor 240 pk in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt in 2025 circa €1.944 per jaar (tweede helft tarief, afhankelijk van provincie).
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld €800-€1.200 per jaar voor APK, kleine beurt, grote beurt en incidentele reparaties. Dure reparaties (motor, transmissie) kunnen oplopen tot €2.000-€4.000.
Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?
De ZF 8HP-automaat is zeer betrouwbaar bij goed onderhoud. Olie verversen om de 60.000-80.000 km wordt aangeraden om slijtage te voorkomen.
Wat is de huidige marktwaarde van een BMW 340i xDrive Touring uit 2015?
Tussen de €18.000 en €25.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende motorproblemen bij deze variant?
Ja, vooral timing chain slijtage, turbo lekkage, injector problemen en olieverbruik komen voor bij hogere kilometerstanden.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain problemen
Slijtage of uitrekking van de distributieketting, vooral bij onregelmatig onderhoud of olieveroudering. Kan tot motorschade leiden.
Kenmerken:
Tikgeluid, motorstoring, check engine lampje.
Turbo lekkage/defect
Lekkage of defect aan de turbo, vaak door slijtage of olievervuiling.
Kenmerken:
Vermogensverlies, blauwe rook, olieverbruik.
Injector problemen
Vervuiling of defect aan de directe injectoren, leidend tot ongelijk lopende motor of storingsmeldingen.
Kenmerken:
Ruw stationair toerental, motorstoring.
Olielekken/olieverbruik
Olielekken bij klepdeksel, carter of turbo, of hoog olieverbruik door slijtage.
Kenmerken:
Oliepeil daalt snel, olievlekken onder de auto.
Automaat schakelproblemen
Schokkerig schakelen of vertraging bij hoge kilometerstanden, vaak door vervuilde olie of slijtage.
Kenmerken:
Haperende versnellingsbak, storingsmelding.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1755 kg. Dat is 46% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.