Kenteken check R-607-DX
APK geldig tot jun 2026 - 5+ eigenaars - 38.900 km (peildatum apr 2024)
13 punten van aandacht bij kenteken R607DX
Kerninfo
Betrouwbaarheid Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2022) – Kenteken R-607-DX
Waardebehoud Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2022) – Kenteken R-607-DX
Onderhoud Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2022) – Kenteken R-607-DX
Veiligheid Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2022) – Kenteken R-607-DX
Prestaties Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2022) – Kenteken R-607-DX
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Dacia Jogger TCe 100 ECO-G komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1298 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zuinige en moderne 999cc TCe 110 turbomotor met 74 pk, geschikt voor Bi-Fuel (benzine/LPG)
- Ruime 5-persoons MPV met praktische indeling en 3 zitrijen
- Lage wegenbelasting dankzij relatief laag vermogen (74 pk)
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak met eenvoudige en betrouwbare techniek
- Betaalbare nieuwprijs (€21.735) en gunstig onderhoud
- Goede uitrusting in Comfort-uitvoering met o.a. touchscreen en cruise control
Aandachtspunten
- Beperkte motorvermogen voor vol beladen situaties of heuvelachtig terrein
- Mogelijke problemen met distributieketting en injectoren bij intensief gebruik
- Handbak kan bij intensief stadsverkeer sneller slijten
- Relatief eenvoudige veiligheidsuitrusting, Euro NCAP score laag
- Beperkte luxe en afwerking vergeleken met duurdere MPV's
- Marktwaarde daalt sneller dan premium concurrenten
Gedetailleerde analyse
Kenteken R-607-DX is een witte Dacia Jogger 1.0 TCe Bi-Fuel Comfort 5p. uit 2022 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handmatige transmissie. Deze MPV met voorwielaandrijving combineert praktische ruimte met een zuinige motor, ideaal voor gezinnen die op zoek zijn naar een betaalbare en veelzijdige auto.
De 999cc motor in deze Dacia Jogger is de Renault TCe 110, een 3-cilinder turbomotor met directe injectie die 74 pk levert in de Bi-Fuel uitvoering. Deze motorcode staat bekend als TCe 110 en is Euro 6-gecertificeerd. De motor biedt een verrassend goede balans tussen prestaties en brandstofefficiëntie, met een maximaal koppel van ongeveer 200 Nm. De motor is robuust, maar er zijn enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting en injectoren, hoewel deze bij de 999cc TCe 110 minder frequent voorkomen dan bij oudere Renault-motoren.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak van de Dacia Jogger 1.0 TCe Bi-Fuel is over het algemeen betrouwbaar en eenvoudig in onderhoud. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar gebruikers melden soms lichte problemen met de koppeling bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn laag, met periodieke controle en vervanging van koppelingsonderdelen indien nodig. De combinatie van motor en handbak zorgt voor een prettige rijervaring met voldoende trekkracht en soepel schakelen.
Het officiële WLTP-verbruik van de 999cc TCe Bi-Fuel motor ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter benzine per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor deze 74 pk sterke auto bedraagt in Nederland circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, olie, filters en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. De marktwaarde van een 2022 model ligt momenteel rond de €16.000 tot €18.000, afhankelijk van kilometerstand en staat, met een redelijk waardebehoud voor een budget-MPV.
Bij aankoop van een Dacia Jogger 1.0 TCe Bi-Fuel Comfort 5p. met kenteken R-607-DX is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te verifiëren of de distributieketting en injectoren goed zijn onderhouden. Controleer ook de staat van de koppeling en de handbak. Door de relatief nieuwe introductie van dit model zijn grote problemen nog beperkt, maar een proefrit en technische check zijn aan te raden. De auto is geschikt voor gezinnen die een ruime, betaalbare en zuinige MPV zoeken met een praktische indeling.
Deze witte Dacia Jogger met kenteken R-607-DX uit 2022 is een praktische en betaalbare MPV met een zuinige 999cc 3-cilinder turbomotor en handgeschakelde transmissie. De auto biedt veel ruimte en comfort voor zijn segment, met een gunstig verbruik en lage onderhoudskosten. Let bij aankoop op de distributieketting en transmissie, maar over het algemeen is dit een betrouwbare keuze voor Nederlandse gezinnen.
Uitrusting
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,626 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,900 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,900 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,856 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,423 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,354 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,483 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,750 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,491 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 41
APK keuring details: 04
Beeldmateriaal
+2
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (R-607-DX)
Wat is de APK status van R-607-DX?
De APK van R-607-DX is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is R-607-DX een import auto?
Ja, R-607-DX is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft R-607-DX gehad?
R-607-DX heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Dacia Jogger 1.0 TCe Bi-Fuel?
Het WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter benzine per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik meestal rond 6,5 liter per 100 km.
Hoe betrouwbaar is de 999cc TCe motor in de Jogger?
De 999cc TCe 110 motor is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn meldingen van distributieketting- en injectorproblemen bij intensief gebruik.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €400 en €600.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 74 pk sterke Jogger?
De wegenbelasting bedraagt in Nederland ongeveer €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Is de handgeschakelde transmissie duurzaam?
Ja, de 6-versnellingsbak is betrouwbaar, maar bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2022 Dacia Jogger 1.0 TCe Bi-Fuel?
De marktwaarde ligt momenteel tussen €16.000 en €18.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Distributieketting speling
De distributieketting kan bij sommige 999cc TCe motoren speling ontwikkelen, wat leidt tot tikkende geluiden en mogelijk motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Injectoren vervuiling
Injectoren kunnen vervuild raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.
Kenmerken:
Schokkerige motor, verhoogd verbruik, startproblemen.
Koppelingsslijtage
Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten, wat resulteert in slippen en moeilijk schakelen.
Kenmerken:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Turbo lekkage
Hoewel zeldzaam, kunnen bij sommige exemplaren lekkages in de turbo optreden, wat leidt tot vermogensverlies.
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Elektronische storingen infotainment
Soms kunnen storingen optreden in het touchscreen of de keyless entry, wat leidt tot functieverlies.
Kenmerken:
Niet reagerend scherm, problemen met sloten.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Dacia
Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1298 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare Dacia Jogger TCe 100 ECO-G kentekens
| Voertuig | Registratie |
|---|---|