Kenteken check SN-090-Z
APK geldig tot aug 2026 - 4+ eigenaars - 177.558 km (peildatum mei 2024)
13 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken SN090Z
Basis informatie
Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.2 D-4D (2013) – Kenteken SN-090-Z
Waardebehoud Toyota RAV4 2.2 D-4D (2013) – Kenteken SN-090-Z
Onderhoud Toyota RAV4 2.2 D-4D (2013) – Kenteken SN-090-Z
Veiligheid Toyota RAV4 2.2 D-4D (2013) – Kenteken SN-090-Z
Prestaties Toyota RAV4 2.2 D-4D (2013) – Kenteken SN-090-Z
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Toyota RAV4 2.2 D-4D bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1730 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zeer zuinige dieselmotor met laag praktijkverbruik (1 op 16)[1]
- Sterk koppel (340 Nm) voor soepele acceleratie en trekken[1][2]
- Degelijke, onderhoudsarme handgeschakelde zesbak[2]
- Ruim interieur en grote kofferbak (73,4 cu.ft max)[4]
- Hoge bodemvrijheid en goede wegligging voor een SUV[4]
- Betrouwbaar imago en goede beschikbaarheid van onderdelen
Waar je op moet letten
- Praktijkverbruik ligt fors hoger dan fabrieksopgave[1]
- Hoge wegenbelasting door dieselmotor en gewicht
- Bekende aandachtspunten bij motor (turbo, injectoren, timingketting)
- Beperkte trekcapaciteit (max. 1.500 kg)[4]
- Interieurafwerking voelt wat gedateerd vergeleken met nieuwere modellen
- Waardebehoud onder druk door strenger dieselbeleid in steden
Volledige analyse
Kenteken SN-090-Z is een witte Toyota RAV4 uit 2013 met een 2231cc motor, 110pk, 4WD en handgeschakelde versnellingsbak. Deze midi-SUV werd nieuw aangeboden voor €43.850 en is populair vanwege zijn zuinige dieselmotor en praktische uitvoering. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
De Toyota RAV4 2.2D Dynamic 4WD (2013) met kenteken SN-090-Z is uitgerust met een 2.231cc (D-4D) viercilinder dieselmotor met variabele geometrie turbo en common-rail injectie. De motorcode voor deze 2.2 D-4D is **2AD-FTV**. Deze motor levert 150 DIN pk (110 kW) bij 3.600 toeren en een koppel van 340 Nm tussen 2.000 en 2.800 toeren[1][2]. De motor staat bekend om zijn zuinigheid en koppel, maar kent ook enkele aandachtspunten.
Deze RAV4 heeft een handgeschakelde zesversnellingsbak, standaard met vierwielaandrijving (4WD). De transmissie is robuust en kent weinig bekende defecten bij normaal gebruik. Onderhoudskosten zijn relatief laag, vooral als de olie en koppeling tijdig worden vervangen. De rijeigenschappen zijn comfortabel, met een onafhankelijke wielophanging en een hoge bodemvrijheid (6,3 inch), wat deze SUV geschikt maakt voor zowel stadsverkeer als lichte terreinritten[4].
Het praktijkverbruik van de 2.2D ligt rond de 1 op 16 (6,25 l/100km), terwijl de fabrieksopgave (WLTP/NEDC) circa 1 op 23,8 (4,2 l/100km) claimt[1]. Het verschil tussen praktijk en fabrieksopgave is dus aanzienlijk, wat gebruikelijk is bij diesels van deze generatie. De wegenbelasting in Nederland voor een 110pk diesel (2.231cc) bedraagt in 2025 circa €1.244 per jaar (tariefklasse 13, afhankelijk van gewicht en uitstoot). De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar ligt tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld voor een diesel-SUV in deze klasse.
Deze witte Toyota RAV4 met kenteken SN-090-Z uit 2013 is een betrouwbare, zuinige en praktische midi-SUV met een krachtige dieselmotor en degelijke afwerking. Let bij aankoop op het onderhoudsboekje, controleer de turbo, injectoren en timingketting, en vraag naar eventuele reparaties aan de versnellingsbak of aandrijving. Een proefrit en APK-check zijn aan te raden.
Deze witte Toyota RAV4 met kenteken SN-090-Z uit 2013 is een solide keuze voor wie een zuinige, ruim opgezette en betrouwbare SUV zoekt. De 2.2D-motor biedt voldoende vermogen en koppel voor dagelijks gebruik, maar kent enkele aandachtspunten op het gebied van onderhoud. De onderhoudskosten zijn redelijk en het waardebehoud is acceptabel voor een diesel-SUV van deze leeftijd.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
De band heeft onvoldoende profiel, Bandenspanningssysteem waarschuwing toont defect
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Bandenspanningssysteem waarschuwing toont defect
Bandenspanningssysteem waarschuwing toont defect
APK keuring details: Bandenspanningssysteem waarschuwing toont defect
APK keuring details: 35
APK keuring details: 22
APK keuring details: 23
APK keuring details: 34
APK keuring details: 02
APK keuring details: 21
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Toyota RAV4 2.2 D-4D (SN-090-Z)
Wat is de APK status van SN-090-Z?
De APK van SN-090-Z is geldig tot augustus 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is SN-090-Z een import auto?
Ja, SN-090-Z is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft SN-090-Z gehad?
SN-090-Z heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Toyota RAV4 2.2D Dynamic 4WD?
Het praktijkverbruik ligt rond de 6,25 liter per 100 km (1 op 16), terwijl de fabrieksopgave circa 4,2 liter per 100 km (1 op 23,8) claimt[1].
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting voor een 110pk diesel (2.231cc) bedraagt in 2025 circa €1.244 per jaar (tariefklasse 13).
Wat zijn bekende motorproblemen bij deze RAV4?
Veelvoorkomende aandachtspunten zijn slijtage van de timingketting, turbo- en injectorproblemen, en olielekkage bij hogere kilometerstanden.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handgeschakelde zesbak is degelijk en kent weinig problemen bij normaal gebruik. Onderhoud bestaat uit tijdige olie- en koppelingsvervanging.
Wat is de huidige marktwaarde van deze RAV4?
De marktwaarde (oktober 2025) ligt tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en onderhoud.
Hoeveel kost het jaarlijks onderhoud aan deze auto?
Gemiddelde onderhoudskosten (APK, kleine/grote beurt, banden, remmen) liggen tussen de €500 en €800 per jaar, exclusief grote reparaties.
Bekende aandachtspunten
Timingketting slijtage
Slijtage of uitrekking van de timingketting, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Signalen:
Ratelen bij koude motor, motorstoringen.
Turbo problemen
Vroegtijdige slijtage turbo door olievervuiling of gebrekkig onderhoud.
Signalen:
Rook uit uitlaat, vermogensverlies, olieverbruik.
Injector storingen
Vervuiling of defect aan common-rail injectoren.
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, trillen, vermogensverlies.
Olielekkage
Olielekkage bij pakkingen of afdichtingen, vooral bij hogere kilometerstanden.
Signalen:
Olievlekken onder auto, dalend oliepeil.
Versnellingsbak ratelen
Ratelen of moeilijk schakelen bij versleten koppeling of synchronisatieringen.
Signalen:
Moeilijk schakelen, ratelgeluid bij ontkoppelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1730 kg. Dat is 44% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.