Kenteken check X-332-RF
APK geldig tot feb 2028 - 4 eigenaars - 13.500 km (peildatum dec 2025)
13 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken X332RF
Basis informatie
Betrouwbaarheid Mazda 6 SKYACTIV-G 194 (2024) – Kenteken X-332-RF
Waardebehoud Mazda 6 SKYACTIV-G 194 (2024) – Kenteken X-332-RF
Onderhoud Mazda 6 SKYACTIV-G 194 (2024) – Kenteken X-332-RF
Veiligheid Mazda 6 SKYACTIV-G 194 (2024) – Kenteken X-332-RF
Prestaties Mazda 6 SKYACTIV-G 194 (2024) – Kenteken X-332-RF
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze Mazda 6 SKYACTIV-G 194 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mazda op basis van 1555 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Sterke en soepele 2.5-liter SkyActiv-G motor met 194 pk
- Efficiënte 6-traps SkyActiv-Drive automatische transmissie
- Ruime en praktische Sportbreak uitvoering met veel laadruimte
- Goede wegligging en rijcomfort dankzij Mazda's chassisafstemming
- Relatief laag brandstofverbruik voor deze motor en gewichtsklasse
- Degelijke bouwkwaliteit en moderne veiligheidsvoorzieningen
Minpunten
- Automatische transmissie kan bij hoge kilometerstanden onderhoudsgevoelig zijn
- Incidenteel olieverbruik bij oudere motoren of slecht onderhoud
- Wegenbelasting relatief hoog voor benzineauto met 143 pk
- Beperkte motorvarianten, geen turbo in deze uitvoering
- Marktwaarde daalt sneller dan sommige concurrenten
- Sommige elektronische systemen kunnen verouderd aanvoelen
Uitgebreide analyse
Kenteken X-332-RF is een grijze Mazda 6 Sportbreak 2.5 SkyActiv-G 194 20th Anniversary uit 2024 met een 2488cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze combi uit 2018 heeft een nieuwprijs van circa €56.050 en is een middenklasse stationwagen met voorwielaandrijving.
De motorcode voor de 2488cc SkyActiv-G 4-cilinder benzinemotor is doorgaans 'PY-VPS' of 'PY-VPR' afhankelijk van markt en uitvoering. Deze 2.5-liter motor levert 194 pk (143 kW) en is voorzien van directe injectie, variabele kleptiming (VVT) en een compressieverhouding van 13.0:1. De motor staat bekend om zijn soepele loop en relatief zuinig brandstofverbruik. Bekende problemen zoals kettingaandrijving (timing chain) zijn bij deze generatie Mazda 6 beperkt, mits goed onderhouden. Er zijn geen structurele problemen met turbo's, omdat deze variant geen turbo heeft. Injectoren en olieverbruik zijn doorgaans betrouwbaar, hoewel incidenteel olieverbruik kan voorkomen bij hogere kilometerstanden, vooral bij onvoldoende onderhoud.
De automatische transmissie is een 6-traps SkyActiv-Drive automaat die soepel schakelt en goed past bij de motor. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen versnellingsbakproblemen optreden zoals schokkerig schakelen of slippen, meestal door onvoldoende onderhoud of olieverversing. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld, met periodieke verversing van transmissievloeistof aanbevolen om slijtage te beperken.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,0 tot 7,5 liter per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 143 pk benzineauto in Nederland ligt circa tussen €350 en €450 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties bedragen gemiddeld €600 tot €900 per jaar, exclusief onverwachte reparaties.
Bij aankoop van een Mazda 6 Sportbreak 2.5 SkyActiv-G 194 20th Anniversary met kenteken X-332-RF uit 2024 is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral transmissie- en motorolieonderhoud. Controleer op eventuele schokkerige schakelmomenten en olieverbruik. Deze uitvoering biedt een goede balans tussen prestaties, comfort en betrouwbaarheid, mits goed onderhouden. De marktwaarde ligt momenteel rond €18.000 tot €22.000 afhankelijk van kilometerstand en staat.
Deze grijze Mazda 6 Sportbreak met kenteken X-332-RF uit 2024 is een betrouwbare en comfortabele middenklasse stationwagen met een krachtige en efficiënte 2.5-liter SkyActiv-G motor en een soepele automaat. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding en een aantrekkelijk waardebehoud.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
Afbeeldingen
+2
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Mazda 6 SKYACTIV-G 194 (X-332-RF)
Wat is de APK status van X-332-RF?
De APK van X-332-RF is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is X-332-RF een import auto?
Nee, X-332-RF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft X-332-RF gehad?
X-332-RF heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 2.5 SkyActiv-G motor in deze Mazda 6?
De motorcode is meestal PY-VPS of PY-VPR, een 2.5-liter 4-cilinder benzinemotor met directe injectie en variabele kleptiming.
Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?
De 6-traps SkyActiv-Drive automaat is betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden schokkerig schakelen of slippen als onderhoud achterwege blijft.
Wat is het praktijkverbruik van deze Mazda 6 Sportbreak?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,5 en 8,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 7,0-7,5 l/100 km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto met 143 pk ligt de wegenbelasting ongeveer tussen €350 en €450 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen €600 en €900 per jaar, exclusief onverwachte reparaties.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Mazda 6 Sportbreak uit 2018?
De marktwaarde ligt tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Bekende aandachtspunten
Transmissie schokkerig schakelen
Bij hogere kilometerstanden kan de 6-traps automaat schokkerig schakelen of slippen door versleten onderdelen of verouderde transmissievloeistof.
Signalen:
Schokkerige overgangen tussen versnellingen, vertraging bij schakelen, soms slippen.
Olieverbruik motor
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik na 100.000 km, vooral bij onvoldoende onderhoud of intensief stadsgebruik.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Elektronische storingen infotainmentsysteem
Verouderde software kan leiden tot vastlopers of connectiviteitsproblemen met Bluetooth en navigatie.
Signalen:
Bevriezen scherm, wegvallen Bluetooth, traagheid.
Versleten ophangingsdelen
Na langere gebruiksduur slijten voorste draagarmen en stabilisatorstangen, wat kan leiden tot kloppende geluiden en minder rijcomfort.
Signalen:
Klopgeluiden bij hobbels, minder stabiel bochtenwerk.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mazda
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mazda uit 2024) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1555 kg. Dat is 30% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.