Kenteken check X-344-FR

APK geldig tot okt 2026 - 4 eigenaars - 1.001 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-901081
Gegenereerd op 17 mei 2026

Kerninfo

Registratie
X-344-FR
Merk
Dacia
Dacia logo
Modeltype
Jogger TCe 100 ECO-G
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-344-FR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Groen
Brandstof
Benzine
Dacia Jogger TCe 100 ECO-G 2023

Betrouwbaarheid Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2023) – Kenteken X-344-FR

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
34

Waardebehoud Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2023) – Kenteken X-344-FR

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2023) – Kenteken X-344-FR

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
69

Veiligheid Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2023) – Kenteken X-344-FR

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
95

Prestaties Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (2023) – Kenteken X-344-FR

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
66

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 21.000 - € 26.000
Catalogusprijs
€ 27.530
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
166 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
H4D F4
Soortgelijke auto's in NL
117 voertuigen
Aantal keren bekeken
277 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Dacia Jogger TCe 100 ECO-G bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1327 kg en lpg.

Noord-Holland ca. € 333 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 369 / kwartaal
Zeeland ca. € 358 / kwartaal
Utrecht ca. € 351 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 344 / kwartaal
Gelderland ca. € 362 / kwartaal
Limburg ca. € 355 / kwartaal
Overijssel ca. € 365 / kwartaal
Flevoland ca. € 358 / kwartaal
Drenthe ca. € 369 / kwartaal
Friesland ca. € 372 / kwartaal
Groningen ca. € 376 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Ruime 7-persoonsindeling, ideaal voor gezinnen.
  • Zuinige 999cc 3-cilinder turbo benzinemotor met LPG-optie voor lage brandstofkosten.
  • Lage wegenbelasting en betaalbare onderhoudskosten.
  • Handgeschakelde 6-versnellingsbak met korte overbrengingen voor vlotte rijervaring.
  • Eenvoudige techniek zorgt voor betrouwbare werking en goedkope reparaties.
  • Goede prijs-kwaliteitverhouding met veel praktische ruimte.

Aandachtspunten

  • Beperkte geluidsisolatie, motor kan bij hogere toeren luid zijn.
  • Koppeling heeft een hoge pedaalwerking, schakelen vergt gewenning.
  • Interieur bestaat uit harde, minder luxe materialen die snel kunnen slijten.
  • Beperkte veiligheidsuitrusting, Euro NCAP-score is laag door ontbreken van geavanceerde assistenties.
  • Prestaties zijn matig, vooral bij volle belading en op snelweg.
  • Geen automatische transmissie beschikbaar in deze uitvoering.

Gedetailleerde analyse

Kenteken X-344-FR is een groene Dacia Jogger 1.0 TCe 100 ECO-G Expression 7p uit 2023 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze midi-MPV biedt ruimte voor zeven personen en heeft een nieuwprijs van circa €26.500.

De 999cc 3-cilinder motor van deze Jogger draagt de motorcode H5Ht (1.0 TCe). Het is een kleine, turbocharged benzinemotor die 74 pk levert op benzine en 100 pk op LPG. De motor is ontworpen voor zuinigheid en lage emissies, met een turbo die zorgt voor voldoende koppel (170 Nm op LPG). Bekende motorproblemen zoals kettingproblemen of turbo defecten zijn voor deze motor tot nu toe niet wijdverspreid gemeld, maar het geluid bij hogere toeren kan wat irritant zijn door beperkte geluidsisolatie. Olieverbruik is niet als significant probleem bekend bij deze motorvariant.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden dat de koppeling een vrij hoge en geleidelijke pedaalwerking heeft, wat het schakelen in druk verkeer wat lastig kan maken. Er zijn geen grote structurele defecten bekend, maar onderhoud aan de koppeling kan na verloop van tijd nodig zijn. De transmissie is kortgeveerd, wat zorgt voor een vlotte rijervaring bij lage toeren.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5-6,0 l/100 km op benzine, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 l/100 km. LPG gebruik halveert de brandstofkosten aanzienlijk. Wegenbelasting voor 74 pk (ongeveer 55 kW) in Nederland valt in de lagere categorie, wat gunstig is voor de jaarlijkse kosten. Onderhoudskosten zijn relatief laag, met jaarlijkse APK en servicebeurten rond de €300-€500, afhankelijk van gebruik. Reparaties zijn betaalbaar dankzij eenvoudige techniek en goedkope onderdelen.

Bij aankoop van een Dacia Jogger 1.0 TCe 100 ECO-G Expression 7p met kenteken X-344-FR uit 2023 is het belangrijk om onderhoudshistorie te controleren, vooral koppeling en remmen. Controleer op eventuele schades aan carrosserie en interieur, aangezien de gebruikte materialen eenvoudig zijn en snel kunnen slijten. De auto is ideaal voor gezinnen die veel ruimte zoeken tegen een scherpe prijs, met lage gebruikskosten. Let op dat het rijcomfort en geluidsisolatie niet premium zijn.

Deze groene Dacia Jogger met kenteken X-344-FR uit 2023 is een praktische en betaalbare 7-persoons midi-MPV met een zuinige 999cc 3-cilinder motor en handgeschakelde transmissie. De auto biedt veel ruimte en lage gebruikskosten, maar heeft beperkte luxe en isolatie. Voor wie functionaliteit en budget belangrijk zijn, is dit een goede keuze.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Change Assistant Pakket
Navigatie €400
Lichtmetalen velgen €400
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 maart 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,001 km geregistreerd

XXX,001 km
INFO
3 januari 2024
OKT 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
31 oktober 2023
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

Foto's

Dacia Jogger TCe 100 ECO-G 2023 – Afbeelding 1
Dacia Jogger TCe 100 ECO-G 2023 – Afbeelding 2
Dacia Jogger TCe 100 ECO-G 2023 – Afbeelding 3
Dacia Jogger TCe 100 ECO-G 2023 – Afbeelding 4
Dacia Jogger TCe 100 ECO-G 2023 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 17-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 31-10-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H4D F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 999 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 101 pk (74 kW)
Draaimoment 170 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Aantal stoelen 7 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Groen
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,55 m
Voertuigbreedte 1,78 m
Totale hoogte 1,67 m
Asafstand 2,9 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 13,0 s
Topsnelheid 175 km/u
Gemiddeld verbruik 7,6 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie Niet beschikbaar
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Dacia Jogger TCe 100 ECO-G (X-344-FR)

Wat is de APK status van X-344-FR?

De APK van X-344-FR is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-344-FR een import auto?

Nee, X-344-FR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft X-344-FR gehad?

X-344-FR heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TCe motor?

De motorcode is H5Ht, een 3-cilinder turbo benzinemotor die 74 pk levert op benzine en 100 pk op LPG.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?

De 6-versnellingsbak is betrouwbaar, maar de koppeling heeft een hoge pedaalwerking die gewenning vraagt. Geen grote defecten bekend.

Wat is het praktijkverbruik van deze Dacia Jogger?

Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 liter per 100 km op benzine, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten voor APK, service en kleine reparaties tussen de €300 en €500.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 74 pk auto?

De wegenbelasting valt in Nederland relatief laag uit voor deze motorvermogenklasse, wat de gebruikskosten verlaagt.

Zijn er bekende motorproblemen zoals ketting- of turbo defecten?

Voor deze motorvariant zijn geen wijdverspreide problemen met de distributieketting, turbo of injectoren bekend.

Mogelijke gebreken

Minimaal
Transmissie

Koppeling voelt zwaar en schakelen is minder soepel

De koppeling heeft een hoge en geleidelijke pedaalwerking, wat schakelen in druk verkeer lastig kan maken.

Kenmerken:

Moeilijkheden bij soepel schakelen, vermoeidheid bij stadsverkeer.

Minimaal
Motor

Motorlawaai bij hogere toeren

Beperkte geluidsisolatie zorgt voor irritant motorgeluid bij hogere toerentallen.

Kenmerken:

Hoorbaar motorlawaai, vooral bij accelereren en op snelweg.

Minimaal
Interieur

Slijtage van interieurmaterialen

Harde kunststof materialen kunnen snel krassen en slijtage vertonen.

Kenmerken:

Krasjes en doffe plekken op dashboard en deurpanelen.

Belangrijk
Veiligheid

Beperkte veiligheidsuitrusting

Ontbreken van geavanceerde rijhulpsystemen leidt tot lage Euro NCAP-score.

Kenmerken:

Geen automatische noodrem, geen adaptieve cruise control.

Minimaal
Motor

Geen structurele motorproblemen gemeld

Tot nu toe geen wijdverspreide problemen met timing chain, turbo of injectoren bekend.

Kenmerken:

N.v.t.

Milieuzones Toegestaan

Met deze lpg mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
Niet berekend

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1327 kg. Dat is 11% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Dacia Jogger TCe 100 ECO-G kentekens

Voertuig Registratie