Kenteken check X-657-GK

APK geldig tot okt 2027 - 3+ eigenaars - 56.751 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-097820
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
X-657-GK
Merk voertuig
BMW
BMW logo
Type
M4 Competition Paket Coupé
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-657-GK: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Brandstoftype
Benzine
BMW M4 Competition Paket Coupé 2019

Betrouwbaarheid BMW M4 Competition Paket Coupé (2019) – Kenteken X-657-GK

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
72

Waardebehoud BMW M4 Competition Paket Coupé (2019) – Kenteken X-657-GK

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud BMW M4 Competition Paket Coupé (2019) – Kenteken X-657-GK

Onderhoud
Verwachte servicekosten per jaar
54

Veiligheid BMW M4 Competition Paket Coupé (2019) – Kenteken X-657-GK

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
100

Prestaties BMW M4 Competition Paket Coupé (2019) – Kenteken X-657-GK

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
77

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 62.000 - € 76.000
Nieuwprijs
€ 149.273
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
598 dagen
Eigenaren
3+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
S55B30A
Vergelijkbare kentekens
7 voertuigen
Bekeken
648 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze BMW M4 Competition Paket Coupé bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1670 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 228 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 252 / kwartaal
Zeeland ca. € 245 / kwartaal
Utrecht ca. € 240 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 235 / kwartaal
Gelderland ca. € 247 / kwartaal
Limburg ca. € 242 / kwartaal
Overijssel ca. € 250 / kwartaal
Flevoland ca. € 245 / kwartaal
Drenthe ca. € 252 / kwartaal
Friesland ca. € 254 / kwartaal
Groningen ca. € 257 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Krachtige en responsieve 3.0-liter S55 twin-turbo motor met 331 pk
  • Sportieve en snelle 7-traps M-DCT automatische transmissie
  • Uitstekende rijeigenschappen en handling dankzij BMW M-tuning
  • Luxueuze afwerking en hoogwaardige materialen in interieur
  • Goede balans tussen dagelijks gebruik en sportief rijden
  • Sterke marktwaarde en exclusiviteit van het M4 Competition model

Minpunten

  • Relatief hoog brandstofverbruik in praktijk (11-13 l/100 km)
  • Hoge wegenbelasting door vermogen en CO2-uitstoot
  • Mogelijke problemen met timing chain en turbo's bij onvoldoende onderhoud
  • Onderhoud en reparaties kunnen kostbaar zijn, vooral transmissie
  • Beperkte achterbankruimte en praktische bruikbaarheid
  • Elektronische storingen kunnen voorkomen bij oudere exemplaren

Volledige analyse

Kenteken X-657-GK is een zwarte BMW 4-serie Coupé M4 Competition uit 2019 met een 2979cc 6-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze sportieve coupé, oorspronkelijk nieuwprijs €135.020, combineert krachtige prestaties met luxe en rijplezier.

De motor in deze BMW M4 Competition is de S55B30, een 3.0-liter (2979cc) inline 6-cilinder twin-turbo benzinemotor ontwikkeld door BMW M GmbH. Deze motor levert officieel 331 pk (245 kW) in de Competition uitvoering van 2013, hoewel latere modellen tot 431 pk gaan. De motorcode S55 staat bekend om zijn hoge prestaties, met een koppel van circa 550 Nm over een breed toerengebied. De motor is voorzien van dubbele mono-scroll turbo's en een hoogtoerige karakteristiek met een rode lijn rond 7.300 tpm.

De automatische transmissie is een 7-traps M-DCT (dual-clutch) versnellingsbak, die snelle schakeltijden en sportieve rijervaring biedt. Bekende problemen met deze transmissie zijn relatief zeldzaam, maar kunnen bestaan uit mechatronica storingen of koppeling slijtage bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan een handbak, met periodieke vervanging van transmissievloeistof en mogelijke reparaties aan de mechatronica.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 9,0 tot 10,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 11 tot 13 liter per 100 km bij normaal gebruik. De wegenbelasting voor deze 331 pk sterke auto in Nederland is fors, vanwege het hoge vermogen en CO2-uitstoot, vaak tussen de €600 en €900 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €1.200 tot €1.800, exclusief grote onderhoudsbeurten of onverwachte reparaties.

Bij aankoop van een BMW 4-serie Coupé M4 Competition met kenteken X-657-GK uit 2019 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de timing chain en turbo's. Controleer ook de staat van de automatische transmissie en eventuele software-updates. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om mechanische problemen uit te sluiten. De marktwaarde ligt momenteel tussen €40.000 en €60.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.

Deze zwarte BMW 4-serie Coupé met kenteken X-657-GK uit 2019 is een krachtige en sportieve auto met een karakteristieke 3.0-liter twin-turbo motor en een soepele automatische transmissie. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals timing chain en turbo onderhoud, biedt deze M4 Competition veel rijplezier en een goede balans tussen prestaties en luxe.

Opties

Standaard opties

High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Bochtverlichting
Variabele lichtverdeling
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Smartphone Draadloos opladen
Persoonlijke hotspot
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €980
DAB-Radio €320
Precrash-systeem €350
Remassistent Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €560
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay €300
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerassistent €350
Leer €1850
Metallic lak €900

Voertuig historie

Tijdlijn

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
21 januari 2026
SEP 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
12 september 2019
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

2 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

Voertuigfoto's

BMW M4 Competition Paket Coupé 2019 – Afbeelding 1
februari 2026
BMW M4 Competition Paket Coupé 2019 – Afbeelding 2
februari 2026
BMW M4 Competition Paket Coupé 2019 – Afbeelding 3
februari 2026
BMW M4 Competition Paket Coupé 2019 – Afbeelding 4
februari 2026
BMW M4 Competition Paket Coupé 2019 – Afbeelding 5
februari 2026

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 15-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 31-10-2026

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code S55B30A
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 2979 cm3
Cilinderaantal 6 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 450 pk (331 kW)
Trekkracht 550 Nm
Wielaandrijving achterwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet coupe
Plekken 4 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 2 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,67 m
Breedte excl. spiegels 1,87 m
Hoogte 1,39 m
Afstand tussen assen 2,81 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 4,0 s
Max. snelheid 250 km/u
Gecombineerd verbruik 9,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 227 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over BMW M4 Competition Paket Coupé (X-657-GK)

Wat is de APK status van X-657-GK?

De APK van X-657-GK is geldig tot oktober 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-657-GK een import auto?

Ja, X-657-GK is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-657-GK gehad?

X-657-GK heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de exacte motorcode van de 2979cc motor in de BMW M4 Competition 2013?

De motorcode is S55B30, een 3.0-liter inline 6-cilinder twin-turbo motor speciaal ontwikkeld door BMW M GmbH.

Hoe betrouwbaar is de automatische 7-traps M-DCT transmissie?

De M-DCT transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik mechatronica storingen of koppeling slijtage vertonen. Regelmatig onderhoud is essentieel.

Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 11 tot 13 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en omstandigheden.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt doorgaans tussen de €600 en €900 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht van de auto.

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen €1.200 en €1.800.

Wat is de huidige marktwaarde van een BMW M4 Competition uit 2013?

De marktwaarde varieert tussen €40.000 en €60.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en algemene staat.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timing chain stretch en slijtage

De ketting kan uitrekken of slijten, wat leidt tot kloppende geluiden en mogelijk motorschade als het niet tijdig wordt verholpen.

Symptomen:

Klopgeluiden uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Hoog risico
Motor

Turbocharger falen

De twin-turbo's kunnen olie-lekkages of lagerschade ontwikkelen, wat resulteert in vermogensverlies en rook uit de uitlaat.

Symptomen:

Vermogensverlies, rook, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Injectoren vervuiling of defect

Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd verbruik.

Symptomen:

Schokkerige motorloop, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.

Matig risico
Transmissie

Automatische transmissie mechatronica storingen

De mechatronica-unit kan defect raken, wat resulteert in schakelproblemen of vastlopen in een versnelling.

Symptomen:

Schakelvertraging, schokken bij schakelen, foutmeldingen.

Gering risico
Motor

Olieverbruik hoger dan normaal

De motor kan meer olie verbruiken dan verwacht, wat regelmatig bijvullen noodzakelijk maakt.

Symptomen:

Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1670 kg. Dat is 39% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare BMW M4 Competition Paket Coupé kentekens

Auto Nummerplaat