Kenteken check XG-794-D
APK geldig tot okt 2026 - 4 eigenaars - 85.904 km (peildatum jan 2025)
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken XG794D
Kerninfo
Betrouwbaarheid BMW 216i Active Tourer (2019) – Kenteken XG-794-D
Waardebehoud BMW 216i Active Tourer (2019) – Kenteken XG-794-D
Onderhoud BMW 216i Active Tourer (2019) – Kenteken XG-794-D
Veiligheid BMW 216i Active Tourer (2019) – Kenteken XG-794-D
Prestaties BMW 216i Active Tourer (2019) – Kenteken XG-794-D
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 216i Active Tourer komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1425 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Efficiënte en relatief zuinige 1.5-liter 3-cilinder turbomotor (B38A15U1) met 109 pk.
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en lagere onderhoudskosten dan automaat.
- Ruime en praktische MPV met 5 zitplaatsen en flexibel interieur.
- Goede veiligheidsuitrusting met standaard airbags en rijhulpsystemen.
- Comfortabele rijpositie met verstelbare stoelen en goede zichtbaarheid.
- Redelijk wegenbelastingtarief voor 80 pk benzineauto in Nederland.
Nadelen
- Mogelijke problemen met distributieketting (timing chain) bij 3-cilinder motoren.
- Beperkte motorkracht voor zwaardere belading of heuvelachtig terrein.
- Injectoren en turbo kunnen na hoge kilometerstanden onderhoud vereisen.
- Handgeschakelde transmissie kan slijtage aan koppeling vertonen bij intensief gebruik.
- Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers.
- Marktwaarde daalt sneller dan bij grotere of zuinigere concurrenten.
Diepgaande beoordeling
Kenteken XG-794-D is een witte BMW 2-serie Active Tourer 216i Corporate Lease High Executive uit 2019 met een 1499cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV (Midi-MPV) met voorwielaandrijving heeft een nieuwprijs van circa €32.844 en biedt een praktische en zuinige rijervaring.
De motor in deze BMW 216i is de BMW B38 1.5-liter 3-cilinder turbobenzinemotor met motorcode B38A15U1 (facelift 2018). Deze levert 80 kW (109 pk) en 190 Nm koppel tussen 1380 en 3800 tpm. De motor maakt gebruik van BMW TwinPower Turbo technologie, High Precision Injection, VALVETRONIC en Double-VANOS variabele kleptiming. De compressieverhouding is 11.0:1. Deze motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede balans tussen vermogen en brandstofverbruik.
De handgeschakelde transmissie van deze BMW 216i is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen bij deze handbak, mits goed onderhouden. Onderhoudskosten voor de koppeling kunnen variëren, maar zijn gemiddeld voor een auto in dit segment. De handgeschakelde versnellingsbak draagt bij aan een directe rijervaring en betere controle over het brandstofverbruik.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,4 tot 5,6 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 80 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.
Bij aankoop van een BMW 2-serie Active Tourer 216i Corporate Lease High Executive met kenteken XG-794-D uit 2019 is het belangrijk om te letten op het onderhoudsboekje en of de distributieketting in goede staat is, aangezien timing chain problemen bij sommige BMW 3-cilinder motoren voorkomen. Controleer ook op olieverbruik en eventuele motorstoringen. De handgeschakelde versnellingsbak is betrouwbaar, maar een proefrit is aan te raden om schakelen te testen. De marktwaarde ligt momenteel rond de €15.000 tot €18.000 afhankelijk van kilometerstand en conditie.
Deze witte BMW 2-serie Active Tourer met kenteken XG-794-D uit 2019 is een praktische en zuinige MPV met een betrouwbare 1.5-liter 3-cilinder turbomotor en handgeschakelde versnellingsbak. Met een goede balans tussen comfort, ruimte en rijplezier is het een geschikte keuze voor wie een compacte gezinsauto zoekt. Let bij aankoop op onderhoudsgeschiedenis en bekende motorproblemen om onaangename verrassingen te voorkomen.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Reflector beschadigd
APK keuring details: Reflector beschadigd
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 216i Active Tourer (XG-794-D)
Wat is de APK status van XG-794-D?
De APK van XG-794-D is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is XG-794-D een import auto?
Nee, XG-794-D is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft XG-794-D gehad?
XG-794-D heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1499cc motor in de BMW 216i Active Tourer 2018?
De motorcode is B38A15U1, een 1.5-liter 3-cilinder turbobenzinemotor met 109 pk.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, mits goed onderhouden. Koppeling slijtage kan voorkomen bij intensief gebruik.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van 5,4-5,6 l/100 km.
Wat zijn bekende motorproblemen?
Distributieketting slijtage, olieverbruik, turbo falen en injectorproblemen komen het meest voor.
Wat kost het onderhoud gemiddeld per jaar?
Gemiddeld tussen €600 en €900 per jaar inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?
Voor een 80 pk benzineauto ligt de wegenbelasting ongeveer tussen €120 en €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Veelvoorkomende problemen
Distributieketting (Timing Chain) problemen
Bij sommige BMW B38 1.5-liter 3-cilinder motoren kunnen de distributiekettingen voortijdig slijten of speling krijgen, wat kan leiden tot motorstoringen.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringen, controlelampje motor aan.
Olieverbruik en lekkages
De motor kan verhoogd olieverbruik vertonen door slijtage of lekkages bij pakkingen en keerringen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, olievlekken onder de auto.
Turbo falen of verminderde prestaties
De turbo kan na langdurig gebruik minder efficiënt worden of defect raken, wat leidt tot vermogensverlies.
Kenmerken:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd brandstofverbruik.
Injectoren verstopt of defect
Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Kenmerken:
Schokkerig lopen motor, vermogensverlies, verhoogd verbruik.
Koppeling slijtage bij handgeschakelde versnellingsbak
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.
Kenmerken:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1425 kg. Dat is 19% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke BMW 216i Active Tourer modellen
| Model | Kenteken |
|---|---|