Kenteken check XV-470-V

APK geldig tot apr 2027 - 6+ eigenaars - 207.576 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-575641
Gegenereerd op 17 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
XV-470-V
Merk
BMW
BMW logo
Modeltype
320d Touring
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken XV-470-V: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Diesel
BMW 320d Touring 2016

Betrouwbaarheid BMW 320d Touring (2016) – Kenteken XV-470-V

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
65

Waardebehoud BMW 320d Touring (2016) – Kenteken XV-470-V

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
95

Onderhoud BMW 320d Touring (2016) – Kenteken XV-470-V

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
66

Veiligheid BMW 320d Touring (2016) – Kenteken XV-470-V

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
100

Prestaties BMW 320d Touring (2016) – Kenteken XV-470-V

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
77

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 18.000 - € 22.000
Catalogusprijs
€ 65.922
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
334 dagen
Aantal op naam
6+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
B47D20A
Aantal in Nederland
34 voertuigen
Aantal keren bekeken
987 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze BMW 320d Touring bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1605 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Ruim en praktisch interieur met grote kofferbak
  • Krachtige en zuinige 2.0-liter dieselmotor
  • Sportief rijgedrag dankzij M Sport-ophanging
  • Comfortabele en betrouwbare 8-traps automaat
  • Goede uitrusting en veiligheidsvoorzieningen
  • Redelijk zuinig in verbruik voor het segment

Aandachtspunten

  • Bekende motorproblemen (timingketting, turbo, injectoren)
  • Dalende restwaarde door anti-dieselbeleid
  • Hoge wegenbelasting (€88/maand)
  • Relatief hoge onderhoudskosten
  • Minder verfijnd motorgeluid
  • Veel opties tegen meerprijs

Gedetailleerde analyse

Kenteken XV-470-V is een grijze BMW 3-serie Touring uit 2016 met een 1995cc motor, automaat en M Sport uitvoering. Deze combi is populair bij zakelijke rijders en gezinnen vanwege het ruimtelijke interieur, het comfort en de zuinige dieselmotor. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten en veelvoorkomende problemen.

## Motor en technische specificaties De BMW 3-serie Touring 320d M Sport uit 2015 is uitgerust met een 2.0-liter viercilinder dieselmotor (1995cc). De motorcode voor deze periode is **N47D20** (tot 2015) of **B47D20** (vanaf 2015, na de facelift)[2][4]. De B47-motor is een verbeterde versie van de N47, met onder andere een sterkere timingketting en minder bekende problemen. Het vermogen bedraagt 140 kW (190 pk) bij 4000 tpm en het koppel 400 Nm tussen 1750 en 2500 tpm[6]. **Bekende motorproblemen:** - **Timingketting (N47):** De N47-motor heeft een slechte reputatie vanwege het voortijdig breken van de timingketting, wat tot motorschade kan leiden. Dit is een **red** (ernstig) probleem bij oudere exemplaren. De B47-motor heeft een verbeterde ketting, maar blijft gevoelig voor slijtage bij onvoldoende onderhoud. - **Turbo:** Turbo-uitval komt voor, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud. Dit is een **orange** (matig) risico. - **Injectoren:** Diesel-injectoren kunnen vervuilen of defect raken, wat leidt tot ruw draaien of vermogensverlies. **Orange** (matig) risico. - **Olielekkage/olieverbruik:** Olielekkages bij de klepdeksel of carter zijn bekend, evenals (licht) olieverbruik. **Yellow** (licht) risico. **Transmissie:** Deze variant heeft een 8-traps automaat (ZF 8HP), bekend om zijn betrouwbaarheid en soepele schakelingen[5]. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen versnellingsbakolie en -filter vervangen moeten worden. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat van dit kaliber.

## Transmissie en rijgedrag De 8-traps automaat (ZF 8HP) is een van de beste in zijn klasse: snel, comfortabel en zuinig[5]. In de praktijk zijn er weinig meldingen van grote defecten, mits tijdig onderhouden. De onderhoudsinterval voor de versnellingsbakolie ligt rond de 100.000 km, afhankelijk van het gebruik. Kosten voor een volledige olie- en filterverversing liggen rond de €400-€600 bij een gespecialiseerd bedrijf. Het rijgedrag is sportief dankzij de M Sport-ophanging en het directe stuur. De Touring biedt een goede balans tussen comfort en dynamiek, ideaal voor lange ritten en dagelijks woon-werkverkeer.

## Praktijkverbruik, marktwaarde en onderhoudskosten **Verbruik:** - **WLTP:** Ongeveer 4,5-5,0 l/100 km (22-20 km/l) - **Praktijk:** Reken op 5,5-6,5 l/100 km (18-15 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik **Marktwaarde (2025):** De nieuwprijs van deze uitvoering was €52.088. De huidige marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €14.000 en €18.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is redelijk voor een premium dieselstation, maar de dalende populariteit van diesels drukt de restwaarde. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €250-€500 - **Reparaties (gemiddeld):** €500-€1000 (afhankelijk van leeftijd en kilometerstand) - **Wegenbelasting (140 pk, diesel):** €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025 **Totaal:** Reken op €1.500-€2.500 per jaar aan vaste lasten en onderhoud, exclusief brandstof.

## Voordelen en nadelen **Voordelen** - **Ruim en praktisch:** Grote kofferbak (480 liter, uitklapbaar tot 1.500 liter) en comfortabele zitplaatsen - **Zuivere en krachtige dieselmotor:** Goede trekkracht, ideaal voor lange ritten en trekken - **Sportief rijgedrag:** M Sport-ophanging en direct stuur - **Comfortabele automaat:** ZF 8-traps is een van de beste automaten in zijn klasse[5] - **Goede uitrusting:** Standaard navigatie, climate control, lederen bekleding en veel veiligheidsvoorzieningen - **Redelijk zuinig:** Lage brandstofkosten voor een auto van dit formaat **Nadelen** - **Bekende motorproblemen:** Timingketting (N47), turbo, injectoren en olielekkages - **Dalende restwaarde:** Door anti-dieselbeleid en veranderende markt - **Hoge wegenbelasting:** €88 per maand voor 140 pk diesel - **Onderhoudskosten:** Duurder dan een gemiddelde middenklasser, zeker bij pech - **Geluid motor:** Dieselmotor klinkt wat harder en minder verfijnd dan benzinemotoren[5] - **Opties en accessoires:** Veel opties zijn extra, wat de totale prijs opdrijft

Deze grijze BMW 3-serie Touring met kenteken XV-470-V uit 2016 is een ruim opgezette, sportieve en comfortabele stationwagen met een krachtige dieselmotor en een uitstekende automaat. Het is een ideale keuze voor gezinnen en zakelijke rijders die veel kilometers maken. Let wel op de bekende motorproblemen bij de N47-motor en de relatief hoge vaste lasten. Bij tijdig en goed onderhoud is dit een betrouwbare en plezierige auto, maar koop bij voorkeur een exemplaar met onderhoudshistorie en controleer de staat van de timingketting en turbo.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging
Runflat

Bijbestelde opties

Head-up-Display €980
High-beam Assistant €130
DAB-Radio €320
Precrash-systeem Pakket
Remassistent Pakket
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control €790
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €560
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay €300
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Voetgangersdetectie Pakket
Parkeerassistent €350
Navigatie €1490
Leer €1640
Metallic lak €890

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
10 juni 2025
APR 2019

Kilometerstand

XXX,451 km geregistreerd

XXX,451 km
INFO
4 april 2019
JAN 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
19 januari 2016
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

APK keuring details: Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd

APK keuring details: Band met laag profiel

12 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 26

27 februari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

31 maart 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

30 maart 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

6 april 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

5 april 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 21

Beeldmateriaal

BMW 320d Touring 2016 – Afbeelding 1
mei 2024
BMW 320d Touring 2016 – Afbeelding 2
mei 2024

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 17-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 17-04-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code B47D20A
Motortype Diesel
Cilinderinhoud 1995 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 190 pk (140 kW)
Draaimoment 400 Nm
Tractie achterwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Niet beschikbaar
Interieurtype stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,63 m
Voertuigbreedte 1,81 m
Totale hoogte 1,43 m
Asafstand 2,81 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading 575 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 7,4 s
Topsnelheid 226 km/u
Gemiddeld verbruik 4,5 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 119 g/km
Energiebron Diesel
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over BMW 320d Touring (XV-470-V)

Wat is de APK status van XV-470-V?

De APK van XV-470-V is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XV-470-V een import auto?

Ja, XV-470-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft XV-470-V gehad?

XV-470-V heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de BMW 3-serie Touring 320d M Sport uit 2015?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 liter per 100 km (18-15 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor een 140 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025.

Wat zijn de belangrijkste motorproblemen bij deze auto?

De belangrijkste problemen zijn de timingketting (N47-motor), turbo-uitval, defecte injectoren en olielekkages.

Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?

De ZF 8-traps automaat is zeer betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Grote defecten zijn zeldzaam.

Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?

De marktwaarde ligt tussen de €14.000 en €18.000 voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand.

Wat zijn de gemiddelde onderhoudskosten per jaar?

Reken op €1.500-€2.500 per jaar aan vaste lasten en onderhoud, exclusief brandstof.

Mogelijke gebreken

Urgent
Motor

Timingketting (N47-motor)

Voortijdig breken van de timingketting, leidend tot motorschade

Herkenningspunten:

Ratelen bij koude motor, motormanagementlampje

Belangrijk
Motor

Turbo-uitval

Turbo kan defect raken bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat

Belangrijk
Motor

Diesel-injectoren

Vervuiling of defect aan injectoren

Herkenningspunten:

Ruw draaien, vermogensverlies, storingslampje

Minimaal
Motor

Olielekkage

Lekkage bij klepdeksel of carter

Herkenningspunten:

Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt

Minimaal
Transmissie

Versnellingsbak (automaat)

Zelden grote defecten, maar olie- en filterverversing nodig bij hoge km

Herkenningspunten:

Hakkelen, schokken bij schakelen

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1605 kg. Dat is 34% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke BMW 320d Touring modellen

Voertuig Registratie