Kenteken check 94-TT-XF
APK geldig tot feb 2027 - 3+ eigenaars - 148.373 km (peildatum apr 2025)
Er zijn 9 aandachtspunten voor 94TTXF
Kerninfo
Betrouwbaarheid Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2007) – Kenteken 94-TT-XF
Waardebehoud Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2007) – Kenteken 94-TT-XF
Onderhoud Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2007) – Kenteken 94-TT-XF
Veiligheid Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2007) – Kenteken 94-TT-XF
Prestaties Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2007) – Kenteken 94-TT-XF
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1735 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Ruim en comfortabel interieur met luxe afwerking
- Uniek en onderscheidend design in het segment
- Sterke en relatief zuinige 2.0 16V turbomotor
- Automatische transmissie zorgt voor comfortabel rijgedrag
- Goede veiligheidsuitrusting voor zijn tijd (5-sterren Euro NCAP)
- Degelijke wegligging en rijcomfort dankzij onafhankelijke ophanging
Nadelen
- Bekende problemen met distributieketting kunnen hoge reparatiekosten geven
- Automatische transmissie kan bij hoge kilometerstand defecten vertonen
- Relatief hoog brandstofverbruik in praktijk
- Onderhoud en onderdelen zijn duurder door exclusiviteit model
- Beperkte beschikbaarheid van onderdelen en gespecialiseerde garages
- Waardeverlies is fors door beperkte populariteit en imago
Diepgaande beoordeling
Kenteken 94-TT-XF is een blauwe Renault Vel Satis 2.0 16V Exception uit 2007 met een 1998cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Dit model uit 2005 valt in het groot middenklasse segment en had een nieuwprijs van circa €50.205.
De 2.0 16V motor in deze Vel Satis is een 1998cc 4-cilinder benzinemotor met motorcode F4Rt, een turbocharged variant die ongeveer 125 pk levert. Deze motor is bekend uit de Renault-Nissan samenwerking en wordt gekenmerkt door een DOHC 16-klep configuratie. De motor levert een koppel van circa 270 Nm en is relatief zuinig voor zijn klasse, maar kan gevoelig zijn voor bepaalde mechanische problemen zoals kettingslijtage en olieverbruik.
De automatische transmissie in deze Vel Satis is een 5-traps automaat die soepel schakelt maar bij hogere kilometerstanden kunnen problemen optreden zoals schokkerig schakelen of slippen. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de transmissievloeistof zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.
Het brandstofverbruik ligt in de praktijk rond 8,0 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarden die rond 7,6 l/100 km liggen. De wegenbelasting voor een 125 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €700 en €1.000. Grotere reparaties kunnen kostbaar zijn door de complexe techniek en exclusiviteit van het model.
Bij aankoop van een Renault Vel Satis 2.0 16V Exception met kenteken 94-TT-XF is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral van de distributieketting en automatische transmissie. Controleer op olielekkages en luister naar onregelmatigheden in de motorloop. De Vel Satis biedt veel comfort en ruimte, maar houd rekening met hogere onderhoudskosten en mogelijke dure reparaties. Een grondige technische keuring wordt aanbevolen.
Deze blauwe Renault Vel Satis met kenteken 94-TT-XF uit 2007 is een comfortabele en ruime groot middenklasse auto met een krachtige 2.0 16V turbomotor en automatische transmissie. Ondanks zijn luxe en unieke design vraagt hij om zorgvuldig onderhoud en aandacht voor bekende zwakke punten zoals de distributieketting en transmissie. Voor liefhebbers die een onderscheidende auto zoeken met goede prestaties is dit een interessante keuze, mits goed onderhouden.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 27
APK keuring details: 43
APK keuring details: 05
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: 38
APK keuring details: 08
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
De stuurkogel heeft te veel speling
APK keuring details: De stuurkogel heeft te veel speling
Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan
APK keuring details: Knipperlichten verkeerde kleur of niet toegestaan
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (94-TT-XF)
Wat is de APK status van 94-TT-XF?
De APK van 94-TT-XF is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 94-TT-XF een import auto?
Nee, 94-TT-XF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 94-TT-XF gehad?
94-TT-XF heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 2.0 16V motor in de Renault Vel Satis?
De motorcode is F4Rt, een 2.0 liter 4-cilinder turbomotor met 16 kleppen.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Vel Satis?
De 5-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan bij hoge kilometerstanden problemen geven zoals schokkerig schakelen.
Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?
In de praktijk ligt het verbruik rond 8,0 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,6 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €700 en €1.000 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 125 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Wat zijn de meest voorkomende problemen bij deze auto?
Distributieketting slijtage, automatische transmissie defecten, olieverbruik, injectoren problemen en elektronische storingen komen het meest voor.
Veelvoorkomende problemen
Distributieketting slijtage
De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen of zelfs motorschade.
Kenmerken:
Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.
Automatische transmissie defecten
Schokkerig schakelen, slippen of vastlopen van de automaat bij hogere kilometerstanden.
Kenmerken:
Onregelmatig schakelen, vertraging bij accelereren, vreemde geluiden uit transmissie.
Olieverbruik en lekkages
Hoger dan normaal olieverbruik door versleten zuigerveren of lekkende pakkingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat, olievlekken onder auto.
Injectoren problemen
Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slechte motorprestaties.
Kenmerken:
Onregelmatige motorloop, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Elektronische storingen
Problemen met boordcomputer en sensoren kunnen storingslampjes veroorzaken.
Kenmerken:
Onverklaarbare storingsmeldingen, uitval van functies zoals ABS of airco.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2007) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1735 kg. Dat is 45% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo in Nederland
| Model | Kenteken |
|---|---|