Kenteken check 95-SX-RS

APK verlopen - 6+ eigenaars - 289.138 km (peildatum apr 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-368066
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
95-SX-RS
Automerk
Renault
Renault logo
Type
Vel Satis 2.0 16V Turbo
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken 95-SX-RS: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Blauw
Type brandstof
Benzine
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 2006

Betrouwbaarheid Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2006) – Kenteken 95-SX-RS

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
20

Waardebehoud Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2006) – Kenteken 95-SX-RS

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2006) – Kenteken 95-SX-RS

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
66

Veiligheid Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2006) – Kenteken 95-SX-RS

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
78

Prestaties Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (2006) – Kenteken 95-SX-RS

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
79

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 2.000 - € 3.000
Adviesprijs nieuw
€ 35.800
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
239 dagen verlopen
Eigenaren
6+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
F4R R7
Vergelijkbare voertuigen in NL
19 voertuigen
Bekeken
690 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1735 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Ruim en comfortabel interieur met luxe afwerking
  • Uniek en onderscheidend design in het segment
  • Sterke en relatief zuinige 2.0 16V turbomotor
  • Automatische transmissie zorgt voor comfortabel rijgedrag
  • Goede veiligheidsuitrusting voor zijn tijd (5-sterren Euro NCAP)
  • Degelijke wegligging en rijcomfort dankzij onafhankelijke ophanging

Minpunten

  • Bekende problemen met distributieketting kunnen hoge reparatiekosten geven
  • Automatische transmissie kan bij hoge kilometerstand defecten vertonen
  • Relatief hoog brandstofverbruik in praktijk
  • Onderhoud en onderdelen zijn duurder door exclusiviteit model
  • Beperkte beschikbaarheid van onderdelen en gespecialiseerde garages
  • Waardeverlies is fors door beperkte populariteit en imago

Uitgebreide analyse

Kenteken 95-SX-RS is een blauwe Renault Vel Satis 2.0 16V Exception uit 2006 met een 1998cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Dit model uit 2005 valt in het groot middenklasse segment en had een nieuwprijs van circa €50.205.

De 2.0 16V motor in deze Vel Satis is een 1998cc 4-cilinder benzinemotor met motorcode F4Rt, een turbocharged variant die ongeveer 125 pk levert. Deze motor is bekend uit de Renault-Nissan samenwerking en wordt gekenmerkt door een DOHC 16-klep configuratie. De motor levert een koppel van circa 270 Nm en is relatief zuinig voor zijn klasse, maar kan gevoelig zijn voor bepaalde mechanische problemen zoals kettingslijtage en olieverbruik.

De automatische transmissie in deze Vel Satis is een 5-traps automaat die soepel schakelt maar bij hogere kilometerstanden kunnen problemen optreden zoals schokkerig schakelen of slippen. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de transmissievloeistof zijn essentieel om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.

Het brandstofverbruik ligt in de praktijk rond 8,0 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarden die rond 7,6 l/100 km liggen. De wegenbelasting voor een 125 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €700 en €1.000. Grotere reparaties kunnen kostbaar zijn door de complexe techniek en exclusiviteit van het model.

Bij aankoop van een Renault Vel Satis 2.0 16V Exception met kenteken 95-SX-RS is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral van de distributieketting en automatische transmissie. Controleer op olielekkages en luister naar onregelmatigheden in de motorloop. De Vel Satis biedt veel comfort en ruimte, maar houd rekening met hogere onderhoudskosten en mogelijke dure reparaties. Een grondige technische keuring wordt aanbevolen.

Deze blauwe Renault Vel Satis met kenteken 95-SX-RS uit 2006 is een comfortabele en ruime groot middenklasse auto met een krachtige 2.0 16V turbomotor en automatische transmissie. Ondanks zijn luxe en unieke design vraagt hij om zorgvuldig onderhoud en aandacht voor bekende zwakke punten zoals de distributieketting en transmissie. Voor liefhebbers die een onderscheidende auto zoeken met goede prestaties is dit een interessante keuze, mits goed onderhouden.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Zij-airbags achter €300
Xenon verlichting €900
Parkeerhulp Pakket
Navigatie €2300
Leer €2000
Metallic lak €750

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

APR 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 april 2025
NOV 2019

Kilometerstand

XXX,003 km geregistreerd

XXX,003 km
INFO
15 november 2019
NOV 2018

Kilometerstand

XXX,056 km geregistreerd

XXX,056 km
INFO
15 november 2018
JUN 2006

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
20 juni 2006
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

APK keuring details: De accu in het voertuig zit niet stevig vast, Fusee(kogel) heeft te veel speling, Stadslicht werkt niet goed, Corrosie aan remleiding

7 september 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 31

APK keuring details: Speling in stuur of fuseekogel

APK keuring details: Een veer is gebroken of gescheurd

18 september 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 39

APK keuring details: Fusee(kogel) heeft te veel speling

19 september 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 29

16 november 2015
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

Afbeeldingen

Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 2006 – Afbeelding 1
april 2025
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 2006 – Afbeelding 2
april 2025
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 2006 – Afbeelding 3
april 2025
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 2006 – Afbeelding 4
april 2025
Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo 2006 – Afbeelding 5
april 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
Vervaldatum:
Vorige APK: 19-09-2024

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode F4R R7
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1998 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 170 pk (125 kW)
Trekkracht 270 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Blauw
Trim Onbekend
Type Onbekend
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,86 m
Totale breedte 1,86 m
Voertuighoogte 1,58 m
Wielafstand 2,84 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 475 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 10,0 s
Max. snelheid 205 km/u
Verbruik gecombineerd 9,9 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 237 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo (95-SX-RS)

Wat is de APK status van 95-SX-RS?

De APK van 95-SX-RS is verlopen op 19-09-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is 95-SX-RS een import auto?

Nee, 95-SX-RS is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft 95-SX-RS gehad?

95-SX-RS heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 2.0 16V motor in de Renault Vel Satis?

De motorcode is F4Rt, een 2.0 liter 4-cilinder turbomotor met 16 kleppen.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Vel Satis?

De 5-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan bij hoge kilometerstanden problemen geven zoals schokkerig schakelen.

Wat is het gemiddeld brandstofverbruik in de praktijk?

In de praktijk ligt het verbruik rond 8,0 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 7,6 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €700 en €1.000 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 125 pk benzineauto?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Wat zijn de meest voorkomende problemen bij deze auto?

Distributieketting slijtage, automatische transmissie defecten, olieverbruik, injectoren problemen en elektronische storingen komen het meest voor.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Distributieketting slijtage

De distributieketting kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen of zelfs motorschade.

Signalen:

Ratelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Matig risico
Transmissie

Automatische transmissie defecten

Schokkerig schakelen, slippen of vastlopen van de automaat bij hogere kilometerstanden.

Signalen:

Onregelmatig schakelen, vertraging bij accelereren, vreemde geluiden uit transmissie.

Matig risico
Motor

Olieverbruik en lekkages

Hoger dan normaal olieverbruik door versleten zuigerveren of lekkende pakkingen.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat, olievlekken onder auto.

Laag risico
Motor

Injectoren problemen

Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slechte motorprestaties.

Signalen:

Onregelmatige motorloop, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Elektronica

Elektronische storingen

Problemen met boordcomputer en sensoren kunnen storingslampjes veroorzaken.

Signalen:

Onverklaarbare storingsmeldingen, uitval van functies zoals ABS of airco.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2006) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1735 kg. Dat is 45% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Vel Satis 2.0 16V Turbo exemplaren

Type Plaat