Kenteken check HLD-37-G
APK geldig tot nov 2026 - 2+ eigenaars
Er zijn 10 aandachtspunten voor HLD37G
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Renault Kadjar BLUE dCi 115 (2020) – Kenteken HLD-37-G
Waardebehoud Renault Kadjar BLUE dCi 115 (2020) – Kenteken HLD-37-G
Onderhoud Renault Kadjar BLUE dCi 115 (2020) – Kenteken HLD-37-G
Veiligheid Renault Kadjar BLUE dCi 115 (2020) – Kenteken HLD-37-G
Prestaties Renault Kadjar BLUE dCi 115 (2020) – Kenteken HLD-37-G
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Kadjar BLUE dCi 115 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1518 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zuinig en moderne 1.5 Blue dCi dieselmotor met 85 pk
- Comfortabele rijervaring in een ruime midi-SUV
- Automatische 7-traps EDC transmissie voor soepel schakelen
- Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud
- Ruime uitrusting in de Intens uitvoering
- Relatief lage wegenbelasting voor diesel met 85 pk
Aandachtspunten
- Bekende problemen met distributieketting en kettingspanners
- Automaat kan haperingen en schokken vertonen bij lage snelheden
- R-Link infotainmentsysteem kan traag en onstabiel zijn
- Remmen slijten snel en roesten door gewicht auto
- Hoger olieverbruik bij sommige motoren gemeld
- Mogelijke dure reparaties bij transmissieproblemen
Gedetailleerde analyse
Kenteken HLD-37-G is een grijze Renault Kadjar 1.5 Blue dCi Intens uit 2020, modeljaar 2019, uitgerust met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor en een automatische transmissie. Deze midi-SUV met voorwielaandrijving had een nieuwprijs van circa €39.470 en biedt een combinatie van comfort en zuinigheid.
De 1461cc motor in deze Renault Kadjar is een 1.5 Blue dCi dieselmotor met motorcode K9K, een beproefde 4-cilinder common-rail turbodiesel die 85 pk levert. Deze motor staat bekend om zijn relatief laag brandstofverbruik en emissies. Wel zijn er meldingen van verhoogd olieverbruik en problemen met de distributieketting, vooral vroegtijdige slijtage van kettingspanners die kunnen leiden tot een ratelend geluid en uiteindelijk dure reparaties als dit niet tijdig wordt verholpen. Daarnaast zijn er terugroepacties geweest vanwege problemen met de uitlaatgasreiniging en injectieregeling, die inmiddels via software-updates zijn aangepakt.
De automaat in deze Kadjar is een 7-traps EDC (Efficient Dual Clutch) transmissie met dubbele koppeling. Hoewel deze transmissie soepel schakelt, zijn er bekende problemen zoals haperingen, knarsende geluiden en onresponsief gedrag bij lage snelheden, vooral tijdens het wegrijden en manoeuvreren. Deze problemen zijn vaak elektronisch van aard en kunnen in veel gevallen worden opgelost met een software-update. In ernstigere gevallen kan een dure revisie of vervanging van de transmissie nodig zijn. Eigenaren melden ook schokken bij het wegrijden, wat soms tot ontevredenheid leidt.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 85 pk dieselmotor in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Onderhoudskosten zijn gemiddeld voor een SUV in deze klasse, met jaarlijkse APK, reguliere servicebeurten en incidentele reparaties. Remmen slijten relatief snel door het gewicht van de auto en kunnen roesten. Gemiddelde onderhoudskosten liggen rond de €600 tot €900 per jaar, exclusief onverwachte reparaties.
Bij aankoop van een Renault Kadjar 1.5 Blue dCi Intens uit 2019 met automaat is het belangrijk om te controleren of de distributieketting en kettingspanners recent zijn gecontroleerd of vervangen. Vraag naar onderhoudshistorie en of software-updates voor de transmissie en motor zijn uitgevoerd. Let op eventuele schokken bij het wegrijden en test de automaat grondig. Controleer ook het R-Link infotainmentsysteem op stabiliteit. De marktwaarde ligt momenteel gemiddeld tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Deze grijze Renault Kadjar met kenteken HLD-37-G uit 2020 is een comfortabele en relatief zuinige midi-SUV met een betrouwbare 1.5 Blue dCi dieselmotor en automatische transmissie. Hoewel er enkele bekende problemen zijn met de distributieketting en automaat, kunnen deze vaak met onderhoud en updates worden beheerst. Voor wie goed onderhoudt en controleert, biedt deze Kadjar een goede balans tussen rijcomfort, zuinigheid en praktische bruikbaarheid.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld
Foto's
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Renault Kadjar BLUE dCi 115 (HLD-37-G)
Wat is de APK status van HLD-37-G?
De APK van HLD-37-G is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is HLD-37-G een import auto?
Ja, HLD-37-G is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft HLD-37-G gehad?
HLD-37-G heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 1.5 Blue dCi dieselmotor in de Renault Kadjar 2019?
De motorcode is K9K, een 1461cc 4-cilinder common-rail turbodiesel motor.
Zijn er bekende problemen met de automatische transmissie?
Ja, de 7-traps EDC automaat kan haperingen, schokken en knarsende geluiden vertonen, vooral bij lage snelheden. Vaak helpt een software-update.
Hoeveel verbruikt deze Renault Kadjar in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter diesel per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 4,5-5,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en normale slijtage zoals remmen.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 85 pk diesel in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Kadjar 1.5 Blue dCi Intens uit 2019?
De marktwaarde ligt gemiddeld tussen €18.000 en €22.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Distributieketting en kettingspanners
Vroegtijdige slijtage van kettingspanners leidt tot ratelend geluid en kan motorbeschadiging veroorzaken.
Kenmerken:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, verminderde prestaties.
Automatische transmissie haperingen
EDC automaat kan schokken geven, knarsende geluiden maken en onresponsief zijn bij lage snelheden.
Kenmerken:
Schokken bij wegrijden, onregelmatig schakelen, knarsende geluiden.
Olieverbruik en lekkages
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik en olielekkages.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, olievlekken onder auto.
Uitlaatgasreiniging kalibratiefout
Fout in injectieregeling veroorzaakt te hoge NOx-uitstoot bij extreme temperaturen.
Kenmerken:
Mogelijke terugroepactie, verhoogde emissies.
Remmen slijtage en roestvorming
Remmen slijten sneller dan gemiddeld en roesten snel door gewicht en gebruik.
Kenmerken:
Krakende remmen, verminderde remprestaties, zichtbare roest op remschijven.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Renault
Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1518 kg. Dat is 27% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Renault Kadjar BLUE dCi 115 modellen
| Voertuig | Registratie |
|---|---|