Kenteken check RV-647-R
APK verlopen - 5+ eigenaars - 368.048 km (peildatum sep 2024)
Let op: 18 bevindingen voor RV647R
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Subaru Outback 2.0D (2009) – Kenteken RV-647-R
Waardebehoud Subaru Outback 2.0D (2009) – Kenteken RV-647-R
Onderhoud Subaru Outback 2.0D (2009) – Kenteken RV-647-R
Veiligheid Subaru Outback 2.0D (2009) – Kenteken RV-647-R
Prestaties Subaru Outback 2.0D (2009) – Kenteken RV-647-R
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Een blik op de RDW-registratie van deze Subaru Outback 2.0D geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Subaru op basis van 1646 kg en diesel.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Robuuste en betrouwbare 2.0D boxermotor (EE20) met turbo
- Goede trekkracht en koppel (350 Nm) voor een diesel in deze klasse
- Handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
- All-wheel drive voor uitstekende grip en veiligheid
- Ruime en praktische combi met goede laadruimte
- Redelijk zuinig verbruik in praktijk (6,5-7,0 l/100 km)
Nadelen
- Mogelijke problemen met timing chain bij hoge kilometerstanden
- Turbo kan slijtage vertonen, vooral zonder goed onderhoud
- Injectoren kunnen defect raken, wat dure reparaties geeft
- Olieverbruik neemt toe bij oudere motoren
- Wegenbelasting voor diesel is relatief hoog in Nederland
- Hogere onderhoudskosten bij verwaarlozing van dieselonderdelen
Diepgaande beoordeling
Kenteken RV-647-R is een grijze Subaru Outback 2.0D Executive uit 2009 met een 1998cc 4-cilinder dieselmotor en handgeschakelde transmissie. Deze combi (midi-SUV) werd nieuw geleverd voor €51.995 en staat bekend om zijn robuuste AWD-systeem en praktische inzetbaarheid.
De 1998cc motor in deze Subaru Outback 2.0D Executive is een 4-cilinder boxermotor met turbo, bekend onder motorcode 'EE20'. Deze common rail diesel levert ongeveer 110 pk (81 kW) en 350 Nm koppel. De motor is relatief zuinig en krachtig voor zijn klasse, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingaandrijving (timing chain), turbo en brandstofinjectoren. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, vooral als onderhoud niet strikt wordt gevolgd.
De handgeschakelde transmissie in deze uitvoering is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen kan voorkomen bij intensief gebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud en juiste rijstijl worden gehanteerd.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5-6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5-7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 110 pk diesel in Nederland bedraagt circa €400-€500 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900.
De huidige marktwaarde van een Subaru Outback 2.0D Executive uit 2009 met handgeschakelde transmissie ligt tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze auto behoudt redelijk zijn waarde door zijn robuustheid en AWD-capaciteiten. Bij aankoop is het belangrijk om onderhoudsdocumentatie te controleren, vooral op motoronderdelen en turbo. Een proefrit en technische keuring worden sterk aanbevolen.
Deze grijze Subaru Outback met kenteken RV-647-R uit 2009 is een betrouwbare en praktische dieselcombi met een sterke 1998cc boxermotor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals timing chain en turbo, biedt deze uitvoering een goede balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 25
Er lekt brandstof uit het voertuig, Het roetfilter werkt niet goed en laat te veel deeltjes door, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Stadslicht werkt niet goed
APK keuring details: Er lekt brandstof uit het voertuig, Het roetfilter werkt niet goed en laat te veel deeltjes door, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Stadslicht werkt niet goed
APK keuring details: 33
APK keuring details: 45
APK keuring details: 30
Stadslicht werkt niet goed, Slijtage remsysteem
APK keuring details: Stadslicht werkt niet goed, Slijtage remsysteem
Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, Stadslicht werkt niet goed
APK keuring details: Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, Stadslicht werkt niet goed
Beeldmateriaal
+7
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Subaru Outback 2.0D (RV-647-R)
Wat is de APK status van RV-647-R?
De APK van RV-647-R is verlopen op 25-10-2024. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is RV-647-R een import auto?
Ja, RV-647-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft RV-647-R gehad?
RV-647-R heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 2.0D dieselmotor in de Subaru Outback 2009?
De motorcode is EE20, een 2.0 liter 4-cilinder boxermotor met turbo en common rail injectie.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met weinig bekende defecten. Regelmatig onderhoud voorkomt slijtage aan koppeling en synchronisatieringen.
Wat is het praktijkverbruik van deze diesel?
In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 5,5-6,0 l/100 km.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 110 pk diesel in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van deze uitvoering?
De marktwaarde ligt tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
De kettingaandrijving kan uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen en dure reparaties.
Herkenningspunten:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, vermogensverlies.
Turbo defecten
Turbo kan olie gaan lekken of lagers slijten, wat leidt tot vermogensverlies en rook uit de uitlaat.
Herkenningspunten:
Verminderde acceleratie, blauwe rook, verhoogd olieverbruik.
Injectoren problemen
Defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slechte verbranding en startproblemen.
Herkenningspunten:
Ruw stationair draaien, rookontwikkeling, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik toename
Olieverbruik kan toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.
Koppeling slijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten en slippen.
Herkenningspunten:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Subaru
Voor dit specifieke model en bouwjaar (subaru uit 2009) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1646 kg. Dat is 37% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.